TOP

Nejkrásnější místa Slovinska

Jedinečný výběr atraktivních míst a skvělých zážitků!

Slovinsko je mimořádné rozmanitou zemí, v níž si každý najde svoji oblíbenou část. Známá místa, ale i celou řadu našich tajných tipů jsme spojili v jedno úžasné putování. Přidejte se k této unikátní akci.

Poznávací
Program
3
Komfort
6-14
Kapacita
5
Počet dnů
Léto
Období

Slovinsko si vychutnáme v celé jeho rozmanitosti. Budeme obdivovat historické památky i nádhernou přírodu, navštívíme vinné sklípky i věhlasné termální lázně.

Hlavní město Ljubljaň projdeme po stopách světoznámého architekta Jože Plečnika. Mimořádné kouzlo má i večerní procházka po nábřeží. Na úpatí Julských Alp se nachází ikonické jezero Bled. Jestli jste ještě neslyšeli o glampingu, zde si jej vy vyzkoušíte na vlastní kůži. Připravte se na večerní romantiku pod hvězdnou oblohou ve vyhřívaných kádích. Láhev šampaňského nebude chybět!

Uprostřed hor se zrcadlí největší slovinské jezero Bohinj. Od něj se unikátním autovlakem přesuneme do „slovinského Toskánska“, které si zamilujete stejně jako my. Bukolická krajina s vinicemi a kamennými vesničkami je domovem nejlepších slovinských vín. Ta zkrátka musíte ochutnat!

Budete žasnout v tajemném jeskynním systému Škocjanských jeskyní a nakonec se naložíme do horké vody vyhlášených termálních lázní.

Program zájezdu

(změna programu vyhrazena)

1. den
Afmosféra večerní Ljubljany
COP Travel - Nejkrásnější místa Slovinska Ljubljana

Ranní odjezd z Prahy nebo Brna. Odpoledne přijedeme do Ljubljaně, ubytujeme se v hotelu a vyrazíme na podvečerní procházku centrem města. Večeře nebude organizovaná, ale rádi vám doporučíme naše vyzkoušené podniky. Nic však nebrání vytvoření společné skupiny. Večerní Ljubljaň je úžasná.

2. den
Romantika s vínem u Bledského jezera
COP Travel - Romantika s vínem u Bledského jezera

Ljubljana

Po snídani se v doprovodu a s výkladem naší místní odbornice vydáme po stopách architekta Jože Plečnika. Poznáte dávnou historii symbolu Ljubljany – tajemného draka, pěšky či lanovkou vystoupáme k Ljubljanskému hradu, který se tyčí nad historickým centrem a rozhodně vás zaujme svojí architekturou. Výhledy na město i okolní Alpy jsou odtud fantastické.

Bled

Odpoledne přijedeme k nádhernému jezeru Bled, kde vyzkoušíme glamping, což je stále populárnější forma komfortního ubytování. Můžeme vyrazit na Bledský hrad anebo se vykoupat v osvěžujících vodách jezera. Po večeři se už naplno oddáme luxusu, který ke glampingu patří. Ponořeni do kádě s horkou vodou pod otevřeným nebem třímajíc skleničku slovinského vína nebo šampaňského se necháme unést atmosférou večera.

3. den
Z alpských vrcholů až do slovinského Toskánska
COP Travel - Z alpských vrcholů až do slovinského Toskánska

Bohinj

Ráno vás bude čekat stylová snídaně v košíku na zápraží. Po romantické snídani uprostřed přírody přejedeme k dalšímu z významných slovinských jezer. Bohinj je přímým opakem jezera Bled. Obklopují jej hřebeny Julských Alp, lesy a horské louky. Vydáme se ke krásnému vodopádu Savica.

Goriška Brda

Po obědě nastoupíme do unikátního autovlaku, který nás množstvím tunelů pod vrcholky hor dopraví do městečka Most na Soči. Téměř hodinová jízda je opravdu velkým zážitkem. Nádherná vinařská oblast Goriška Brda je právem nazývána slovinským Toskánskem. Po ubytování v hotelu si prohlédneme historické městečko Šmartno, kde bude připravena degustaci olivových olejů. Plynule navážeme večeří v jednom z místních vinařství, kde se až do večerních hodin budeme oddávat degustaci zdejších skvělých vín.

4. den
Škocjanske jame a lázně v Laško
COP Travel - Škocjanske jame a lázně v Laško

Sabotin

Den nastartujeme výbornou snídaní a prohlídkou unikátního vojenského ležení Sabotin, které je součástí historie první světové války a bojů na nechvalně známé Sočské frontě. V řadách armády Rakouska-Uherska zde bojovalo i množství Čechů. Sabotín je unikátní a rozsáhlé vojenské ležení vybudované v několika podlažích přímo nad řekou.

Škocjan

Dalším slovinským unikátem je Park Škocjanske jame právem od roku 1986 zapsaný na seznamu přírodních dědictví UNESCO. Rozsáhlému jeskynnímu systému dominuje podzemní kaňon řeky Reka. Úžasem oněmíte. Po komentované prohlídce se projdeme okolo zalesněné propasti. Kávička s dezertem na závěr bodne.

Lázně a wellness Laško

Po obědě vyrazíme do východní části Slovinska s největší koncentrací termálních lázní. Pro vás jsme vybrali lázně Thermana Laško. Relax v bazénech, wellness centru a saunách zakončí bohatá večeře v hotelu a posezení v místním pohodlném baru.

5. den
Nejstarší rodící vinná réva v Mariboru
COP Travel - Nejstarší rodící vinná réva v Mariboru Stará trta

Maribor

Druhé největší slovinské město obklopuje zalesněné Pohorje. V horách najdeme i vyhlášené lyžařské středisko, tradiční dějiště světového poháru v lyžování, nás ale bude tentokrát zajímat muzeum vína a domov nejstarší stále rodící vinné révy na světě. Hiša stare trte nabídne ochutnávku skvělých místních vín a zavede nás do historie této unikátní vinné révy pnoucí se na průčelí muzea. Její odnože rostou i na Pražském hradě, přímo v zahradách, které tvořil architekt Jože Plečnik!

Po obědě a nákupu dárků se vydáme se na cestu zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách.

Je dobré vědět

Dílo architekta Jože Plečnika

Talentovaný architekt Jože Plečnik je znám např. díky Trojmostí a Národní knihovně v Ljubljani. Z Prahy známe třeba kostel Nejsvětějšího srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad. V roce 1911 se přestěhoval na pozvání samotného TGM do Prahy, aby pracoval na obnově vnitřních i venkovních prostor Pražského hradu i úpravách lánského zámku. Ne nadarmo je přezdíván otcem moderní architektury. Po jeho stopách (nejen) v Lublani se zkrátka vyplatí vydat.

Slovinská vína

Slovinsko je jediná země na světě, jež má ve své národní hymně přípitek! Je zde několik významných vinařských oblastí napříč celou zemí. Na východě země se daří skvělým bílým vínům. Postupně směrem k moři a do jižních zasluněných částí je nahrazují bílá vína ta červená. Na naší cestě nás čeká nádherná vinařská oblast Goriška Brda plná slunce, kde máte na dohled Středozemní moře a za zády vysoké a ostré vrcholy Julských Alp.

Navštívíme také muzeum nejstarší vinné révy na světě v Mariboru, která je symbolem slovinského vinařství.

Slovinské lázeňství

Lázeňství ve Slovinsku má velmi bohatou historii a především zdravotní úspěchy. Většina lázní leží ve východní polovině země, ale lázně najdete třeba i na slovinském mořském pobřeží.

Léčba ve slovinských přírodních léčebných střediscích je vždy spojena s využíváním přírodních terapeutických faktorů. Patří sem nejen termální minerální voda, ale také klimatické faktory ve vhodných nadmořských výškách, rašelina, mořská voda a sůl, solné bahno, aerosoly pro inhalaci, bahno s léčivými vlastnostmi a další minerální přírodní materiály.

Léčebná síla slovinských lázní jde ruku v ruce s nabídkou relaxačních wellness center a zábavných rodinných aquaparků.

Zážitky, které vás čekají na tomto zájezdu

COP Travel Slovinsko Maribor Hiša Stare trte

Nejstarší réva na světě se nachází ve slovinském Mariboru, přímo v centrální části starého města. S více než 400 lety je stará réva zapsána do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší réva na světě, která stále rodí.

COP Travel Slovinsko Park miru Sabotin

Sabotin je podlouhlý kopec nad Novou Goricí. Vrchol se nachází pouze v 606 m. n. m., ale vzhledem k tomu, že leží poblíž Terstského zálivu, je jeho nadmořská výška téměř i výškou skutečnou a při pohledu zdola budí respekt.

COP Travel Degustace slovinských vín

Ve rámci vybraných zájezdů do Slovinska vás pozveme do některého z vinařství na ochutnávku vynikajících lokálních vín, většinou s výkladem charismatického sommeliéra. 

COP Travel Slovinsko degustace olivových olejů Šmartno

Věděli jste, že i olivový olej se dá degustovat stejně tak jako víno? Možná vás to překvapí, a tak to pojďte vyzkoušet do malebného historického městečka Šmartno ve Slovinsku, nedaleko italských hranic. 

COP Travel Slovinsko Park Škocjanske jame

V srdci Oblastního parku Škocjanske jame leží Škocjanské jeskyně – jeskynní systém jediný svého druhu na světě, zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Vyzkoušíme si také tyto pohodové aktivity

Ubytování

Ubytovaní budeme ve dvoulůžkových pokojích ve 3-4* hotelích se snídaní a jednu noc v glampingovém resortu na Bledu. Jednolůžkové pokoje lze objednat za příplatek. Zde se můžete podívat na příklady využívaného ubytování na tomto zájezdu.

COP Travel Slovinsko City hotel Ljubljana

City Hotel najdete v samém srdci hlavního města Slovinska Ljublany.

COP Travel Slovinsko Camping Bled

Ekologický kemp nejvyšší kategorie v klidném zeleném údolí hned vedle Bledského jezera.

Hotel San Martin Šmartno Slovinsko

Hotel San Martin najdete na samém okraji Šmartna, idylické historické vesničky ve vinařské oblasti Goriška brda, na půli cesty mezi Alpami a Jaderským mořem.

COP Travel Slovinsko Hotel Thermana Park **** Laško

Moderní, pohodlný a sofistikovaný hotel, který zcela splní vaše očekávání. Unikátní wellness programy a nabídka zdraví založené na přírodních zdrojích.

Strava

Snídaně (kontinentální) je zahrnuta v ceně, obědy a večeře si zajišťují účastníci individuálně ve vlastní režii. Vždy vám doporučíme osvědčené místo a poradíme s výběrem. Slovinská gastronomie je vyhlášená a právem je Slovinsko držitelem titulu Evropská gastronomická destinace roku 2021. Degustace v destinaci Goriška Brda je součástí ceny.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Dopravu mikrobusem (nástupní místa: Praha, Brno) včetně přejezdů během programu
 • 3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu 3-4* se snídaní. 1x noc v glampingovém resortu na Bledu se snídaní. Jednolůžkový pokoj za příplatek (dle aktuální sazby).
 • Místní průvodce v Ljubljani
 • Přípitek v kádi (glamping Bled)
 • Poplatek za autovlak Bohinjska Bistrica – Most na Soči
 • Vstup do wellness v Laško
 • Degustace vína v Goriška Brda
 • Degustace olivových olejů ve Šmartnu
Cena nezahrnuje
 • Stravu nad rámec ubytování (oběd a večeře)
 • Lanovku na Ljubljanský hrad
 • Vstupy na zpoplatněná místa (Ljubljanský hrad, Bledský hrad, vodopád Savica, opevnění Sabotín, Škocjan, degustace v Hiši Staré trty v Mariboru (7,5 EUR / osoba)
 • Příplatek za saunový svět v Thermana Laško = cca 10 EUR
 • Cestovní pojištění 

Náročnost cesty

Cestujeme komfortními osmimístnými minivany VW Caravelle nebo Peugeot Traveller. V případě zájmu o vlastní dopravu prosíme o domluvu předem. 

Cesta z Prahy do slovinské Ljubljany první den zájezdu je dlouhá cca 710 km a potrvá nám odhadem sedm hodin čisté jízdy bez přestávek. Těch si samozřejmě uděláme dostatek, abychom cestu zvládli v pohodě a komfortu. Pokud pojedete z Brna, ušetříte cca dvě hodiny  a dvě stě  kilometrů. Cestu zpět si ještě rozdělíme programovou zastávkou v Mariboru.

Místní přejezdy nejsou nijak dlouhé, všechny se časově vejdou do jedné hodiny, jeden z přejezdů bude cca dvouhodinový. 

Míra komfortu

 • Cestujeme pohodlnými mikrobusy s klimatizací. Kromě cesty z a do ČR se pak jedná o kratší přejezdy v rámci Slovinska. Nejezdíme nikdy přes noc.
 • Ubytování je minimálně v 3*- 4* hotelech, lázních a případně v resortech se speciální nabídkou (glamping, farmy apod.)
 • Ubytování je vždy se snídaní nebo polopenzí, v případě některých zájezdů (především se zaměřením na gastronomii) se pak jedná o plnou penzi (podle druhy zájezdu).
 • Pro případné obědy a večeře vám zajistíme dostatek možností a času podle potřeby a doporučíme vyzkoušené restaurace.
 • U těchto zájezdů se ale téměř vždy jedná o plný servis ze strany CK.
 • V průběhu zájezdu CK většinou připravuje jeden grill večer s ochutnávkou místních jídel a vín, případně jinou formu degustace (viz. programy jednotlivých zájezdů).

Program

Program není náročný z pohledu sportovních či pohybových aktivit. Pěšky se pohybujeme pouze po běžně dostupných turistických stezkách a přístupech k památkám a přírodním zajímavostem. Pokud to jde, tak využíváme lanovky. V mnoha případech se jedná o odpočinkové programy ve wellness a lázeňských centrech a nenáročné poznávací programy.

 • První dva dny nás čeká běžná chůze při prohlídce Ljubljany a okolí Bledu. Doporučujeme pohodlnou obuv.
 • Třetí den nás čeká prohlídka vodopádu Savinja u Bohinjského jezera. Výstup k vodopádu je příkrý, s množstvím schodů. Výstup z parkoviště trvá cca 30 minut.
 • Další den nás čeká prohlídka jeskyní Škocjan. Ta trvá přibližně 1,5 hod a jedná se o nenáročnou chůzi, která je ale na několika místech doplněna schody. Ze dna propasti, kde prohlídka končí, nás vyveze zpět ke vstupu zubačková lanovka (pozor, v roce 2020 byla z hygienických důvodů zubačková lanovka mimo provoz a výstup nahoru byl pak turistickou stezkou (mírně náročný výstup s množstvím schodů). Pro návštěvu jeskyně doporučujeme pevnou obuv, a především nějaké teplejší oblečení – v jeskyni je teplota cca 12˚C v suché části a až 20˚C v podzemním kaňonu. Vlhkost se pohybuje až mezi 80-100%

Ve zbytku cesty vás už pak čeká relax a odpočinek.

Mapa

Trasa zájezdu na Mapy.cz

Průvodce

COP Travel průvodce pro Slovinsko Ksenija Mravlja
Ksenija Mravlja
Průvodkyně Slovinsko
COP TRAVEL Michaela Hrdličková
Michaela Hrdličková
Průvodce, instruktor
Michal Kůra
Michal Kůra
Expert na Slovinsko
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
Ředitel COP Travel
Přizpůsobíme program i termín na míru vaší skupině!

Všechny zájezdy z naší katalogové nabídky jsou jako stvořené i pro firemní akce či jiné kolektivy.
Program, termín i všechny služby rádi přizpůsobíme vašim preferencím.

Potřebujete poradit?
Rádi poradíme a pomůžeme s výběrem.
Mgr. Zuzana Pochylá
Mgr. Zuzana Pochylá