Hotel San Martin Šmartno, Slovinsko

Romantický hotel s 20 pokoji, krásnou panoramatickou terasou, wellness, konferenčním a zasedacím sálem a restaurací s lokálními jídly vás zve k návštěvě každý den v roce!

Hotel San Martin najdete na samém okraji Šmartna, idylické historické vesničky ve vinařské oblasti Goriška brda, na půli cesty mezi Alpami a Jaderským mořem.

 

Rodinný hotel je ideální pro všechny, kteří chtějí strávit odpočinkovou nebo aktivní dovolenou v regionu Brda. Milovníci dobrého vína mohou ochutnat skvělá san martinská vína a navštívit vinné sklepy. Hotel také vítá hosty s domácími mazlíčky, je bezbariérově přístupný a díky své poloze je vyhledávaný zejména motocyklisty.

Od svého otevření až dodnes hotel vzkvétal a rozvíjel se s touhou stát se hlavním bodem pro odpočinek, cyklistiku, pěší turistiku a aktivní turistiku v oblasti Brda. Hotel samozřejmě poskytuje služby i pro firemní klienty a nabízí využití konferenčního sálu s veškerým potřebným vybavením. V hotelu vám je k dispozici restaurace, bar, wellness, kolárna a půjčovna elektrokol. 

Ubytování

Butikový hotel má dvacet promyšleně uspořádaných pokojů vybavených francouzským balkonem nebo malou terasou, ústředním vytápěním a klimatizací, TV s plochou obrazovkou, WI-FI připojením a vlastní koupelnou. 

Pohled z hotelové terasy je něco jedinečného - na jedné straně historické Šmartno se středověkou pevností, za kterou se v dáli rýsují Alpy, a na druhé panorama brdských vesnic, vinic a olivových hájů a třešní, za kterými již máte výhled na Jaderské moře.

Stravování

Snídani si v hotelu dáte formou bufetu s čerstvými a místními pokrmy, kávu nebo drink vám připraví v baru s panoramatickou terasou s překrásnými výhledy na údolí plné zelených vinic. Hotelová restaurace podává pokrmy vařené opět primárně z místních surovin. Vypíchnout bychom mohli např. vynikající lokální panenský olivový olej, se kterým se v restauraci setkáte na každém kroku. Ten si také můžete okusit v historické části Šmartna na předem dojednané řízené degustaci celé škály olivových olejů. Když už jsme u té degustace, jsme v jedné z největších vinařských oblastí Slovinska, takže si můžete domluvit vinnou degustaci se sommeliérem přímo v hotelu.

Sportovní a volnočasové vyžití v hotelu i okolí

  • relaxaci pro tělo i duši nabízí privátní wellness s finskou saunou a relaxační panoramatickou terasou s romantickým výhledem na kopcovitou oblast Brda 
  • hotel disponuje osmi vlastními horskými elektrokoly, které vám usnadní přejezdy při poznávání této překrásné, ale velmi kopcovité oblasti bez ohledu na vaši kondici
  • v okolí hotelu, Šmartna a v podstatě v celé oblasti Goriška brda najdete celou řadu turistických a cykloturistických tras, které vás provedou po nejzajímavějších a nejhezčích místech oblasti. Hotel San Martin je součástí projektu Alpe Adria Trail, mezinárodní turistické stezky, která se táhne z centra rakouských Alp až k Jaderskému moři. 
  • vyznavači golfu mohou navštívit nedaleké italské resorty Golf & country club di Spesa (12 km) nebo Golf club Grado (50 min.)
  • milovníci kulturního dědictví se mohou zastavit v mnoha kostelech, zámcích a vilách v okolí nebo při procházkách obdivovat jednoduchou architekturu idylických vesnic

  • zájemci o historii mohou navštívit památník a muzeum v Sabotíně s fotografiemi a vojenskými předměty z období I. světové války a s možností projít si vojenské zákopy a jeskyně ze stejného období

  • nadšenci adrenalinu si také přijdou na své v zábavním parku Soča Fun park nebo si mohou zahrát oblíbený paintball v Paintball Brda v nedalekém Dobrovu