Lázně a wellness Slovinska

Bohatá historie lázeňství a moderní lázně a wellness centra

Slovinsko je zemí s velmi dlouhou a bohatou histrorií léčebného lázeňství. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější pro váš jedinečný odpočinek. Naši cestu si zpestříme skvělým jídlem, vínem a také přiměřenou dávkou pohybu.

Relax
Program
3
Komfort
6-14
Kapacita
5
Počet dnů
Podzim
Období

Objevte kouzlo slovinského lázeňství, wellness center a aquaparků a užijte si skvělý relax.

Program zájezdu

Objevování slovinských lázní zahájíme v lázních Zreče na úpatí Pohorje. Relax v lázních doplníme nenáročnou vycházkou na Pohorje a při odjezdu navštívíme moderní vinařství Zlati grič s českými majiteli. Další cesta nás zavede do Terme Olimia, které patří mezi špičku nejen ve Slovinsku. Rozsáhlý areál, zčásti zabudovaný v podzemí, nás doslova pohltí a poskytne nevšední zážitky.

Závěr bude patřit stylovým římským lázním v nejstarším slovinské městě Ptuj. Obdivovat můžeme i místní hrad nebo rozsáhlé vinné sklepy. Po cestě domů nevynecháme tradiční pozdrav mariborské Stare trty, která je nejstarší plodící vinnou révou na světě.

1. den
Relax v lázních a wellness Terme Zreče
COP Travel Lázně a wellness Slovinska Terme Zreče

Z Prahy přejedeme přes Brno a Rakousko přímo do Zrečí, kam dorazíme v odpoledních hodinách. Ubytujeme se v hotelu a následně můžeme tělo protáhnout krátkou vycházkou kolem jezera. Anebo lze rovnou začít relaxovat v místních lázních. Po skvělé večeři bude volno a prostor k posezení u dobrého vína. Pochopitelně můžete opět zaplout do místního wellness centra.

2. den
Pohádková Rogla a rašelinová Lovrenská jezera
COP Travel Lázně a wellness Slovinska Stezka v korunách stromů Rogla

Rogla

Po snídani vyjedeme do sportovního areálu Rogla, který je zimní lyžařskou pohádkou a v létě nabízí nespočet turistických a cykloturistických tras. Celému pohoří dominuje jediná Stezka v korunách stromů ve Slovinsku, kterou stejně jako např. ty české projektovala a stavěla česko-německá firma.

Podnikneme nenáročnou turistiku nebo nordic walking k půvabným Lovrenským jezerům. Na oběd se můžeme zastavit v některé ze zdejších horských chat. Po návratu do Zrečí bude opět volno v lázních. Den zakončíme bohatou večeří.

3. den
Přes vinařství Zlati grič do Terme Olimia
COP Travel Lázně a wellness Slovinska vinařství Zlati Grič

Víno & čokoláda

K dopolední prohlídce moderního vinařství Zlati Grič s českými majiteli patří samozřejmě i degustace skvělých vín. Tím je zaručeno naladění na další zážitek, o který se postará návštěva čokoládové manufaktury ve městečku Podčetrtek.

Terme Olimia

Tyto lázně mají velmi dlouhou historii. Ojedinělý areál vyniká podzemními chodbami spojujícími hotel a rozsáhlým wellness centrem. Moderní prostředí nás doslova pohltí a nabídne zcela unikátní lázeňský zážitek ve všech podobách. Ten ještě umocní zdejší skvělá gastronomie. Těšte se na večeři!

4. den
Nejstarší slovinské město Ptuj a lázně římského stylu
COP Travel Lázně a wellness Slovinska Ptuj

Ptuj

Po snídani bude prostor si ještě užít pohostinnost Terme Olimia. Po obědě se přesuneme do nejstaršího slovinského města Ptuj, které vzniklo již v dobách Římské říše. Malebnému historickému centru s řadou zákoutí a klikatými uličkami vévodí středověký hrad. Od hradeb se otevírá nádherný výhled na město pod námi usazené v údolí řeky Sávy. Mimo obdivu k bohaté historii si pozornost zaslouží i zdejší skvělá vína uložená v rozsáhlých a starých sklepeních. Ubytujeme se stylově v Grand hotelu Primus a necháme se rozmazlovat ve stylových lázních. Již nyní vás zveme na skvělou večeři.

5. den
Maribor a nejstarší vinná réva v Hiša stare trte a cesta domů
COP Travel Lázně a wellness Slovinska Maribor Hiša stare trte

Maribor

Po snídani přejedeme do Mariboru, který je druhým největším městem ve Slovinsku. Krásné město obklopuje zalesněné Pohorje, kde se nachází vyhlášené lyžařské středisko Rogla. Nás tentokrát zajímá především historická stavba na nábřeží řeky Drávy – muzeum vína a domov nejstarší stále rodící vinné révy na světě.

Hiša stare trte nám nabídne ochutnávku skvělých místních vín a provede vás historií této unikátní vinné révy, která se pne na průčelí muzea. Odnože této nejstarší vinné révy najdeme i na Pražském hradě, přímo v zahradách vytvořených architektem Jože Plečnikem. 

Po obědě nakoupíme dárky a slovinské dobroty a vydáme se na cestu zpět do ČR, kam dojedeme ve večerních hodinách.

Slovinská vína

Slovinsko je jediná země na světě, která má ve své národní hymně přípitek! Významné vinařské oblasti se rozprostírají po celé zemi. Na východě se daří skvělým bílým vínům a postupně směrem k moři a do jižních zasluněných částí nahrazují bílá vína ta červená. Na naší cestě poznáme nádhernou vinařskou oblast Goriška Brda plnou slunce. Na dohled je Středozemní moře, za zády ční vysoké a ostré vrcholy Julských Alp.

Navštívíme také muzeum nejstarší vinné révy na světě v Mariboru, která je symbolem slovinského vinařství.

Slovinské lázeňství

Lázeňství ve Slovinsku má velmi bohatou historii, a především zdravotní úspěchy. Většina lázní se nachází ve východní polovině země, ale najdeme je třeba i na slovinském mořském pobřeží.

Léčba ve slovinských přírodních léčebných střediscích je vždy spojena s využíváním přírodních terapeutických faktorů. Patří sem nejen termální minerální voda, ale také klima spojené s vhodnou nadmořskou výškou. Dále rašelina, mořská voda a sůl, solné bahno, aerosoly pro inhalaci, bahno s léčivými vlastnostmi a další minerální přírodní materiály. 

Léčebná síla slovinských lázní jde ruku v ruce s nabídkou relaxačních wellness center a zábavných rodinných aquaparků.

Zážitky, které vás čekají na tomto zájezdu

COP Travel Slovinsko Lovrenská jezera

Lovrenská jezera jsou největší rašeliniště ve Slovinsku a jedním z nejdůležitějších v jižní Evropě, a jsou proto zvláště chráněnou součástí největší slovinské lesní rezervace.

COP Travel Slovinsko Pohorje Rogla

Region Rogla - Pohorje láká rozsáhlými lesy, rašeliništi a jezery. Značené trasy spojují Roglu se sjezdovkami, termálními lázněmi Zreče a řadou zajímavých obcí.

COP Travel Slovinsko Terme Zreče

Lázeňské městečko Zreče je malebným místem na úpatí Pohorje, které dopřává svým návštěvníkům relaxaci, regeneraci a léčbu v lázních Terme Zreče.

COP Travel Slovinsko Vinařství Zlati grič

Vinařství Zlati Grič se pyšní více než osmisetletou tradicí výroby vína, která je doložena v písemných pramenech francouzského řádu Kartuziánů, zakladatelů žicanského kláštera (Žička kartuzija).

COP Travel Degustace slovinských vín

Ve rámci vybraných zájezdů do Slovinska vás pozveme do některého z vinařství na ochutnávku vynikajících lokálních vín, většinou s výkladem charismatického sommeliéra. 

COP Travel Slovinsko Terme Ptuj

Ve lázních Terme Ptuj jde ruku v ruce profesionální zdravotní péče a rozsáhlé relaxační programy. S jejich pomocí se tak můžete zbavit bolesti a využít veškerou doplňkovou léčbu.

COP Travel Slovinsko Maribor Hiša Stare trte

Nejstarší réva na světě se nachází ve slovinském Mariboru, přímo v centrální části starého města. S více než 400 lety je stará réva zapsána do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší réva na světě, která stále rodí.

COP Travel Čokoladnica Olimja Podčetrtek

Výroba čokoládových výrobků v Olimje, malé a odlehlé vesnici v jihovýchodní části Slovinska, souvisí s předkem Alfonzem Videtičem, který na přelomu 19. a 20. století až do roku 1915 pracoval jako cukrář ve Vídni.

COP Travel Slovinsko Terme Olimia

Vstupte do našeho světa. Do jiného světa. Nechte se okouzlit při objevování tajemství pohody.

Můžete si vyzkoušet tyto aktivity

Ubytování

Ubytovaní budeme ve dvoulůžkových pokojích v hotelu 3-4* s polopenzí. Jednolůžkové pokoje lze zajistit za příplatek.

COP Travel Slovinsko Grand Hotel Primus Ptuj

Grand Hotel Primus je útočištěm pro lidi, kteří chtějí obnovit svou vitální energii a být obklopeni zdravím, harmonií a pohodou.

COP Travel Slovinsko Hotel Breza ****

Hotel Breza **** má vše na jednom místě - mnoho léčebných terapií, vynikající jídlo, pohostinnost, zábavu a pohodlí.

COP Travel Slovinsko Hotel Vital **** Zreče

Hotel Vital se nachází v klidném prostředí lázeňských Zrečí na svazích zeleného Pohorje.

Strava

Snídaně (kontinentální) formou bufetu je zahrnuta v ceně, stejně tak večeře formou bufetu, obědy si zajišťují účastníci individuálně. Vždy vám doporučíme osvědčené místo a poradíme s výběrem. Slovinská gastronomie je vyhlášená a právem je Slovinsko držitelem titulu Evropská gastronomická destinace roku 2021.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • dopravu mikrobusem (nástupní místa: Praha, Brno) včetně přejezdů během programu
 • 4x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu 3-4* s polopenzí. Jednolůžkový pokoj za příplatek
 • veškeré vstupy do lázní a wellness center
 • místní průvodce v Ptuji
 • zapůjčení holí na případný nordic walking na Rogle
Cena nezahrnuje
 • stravu nad rámec ubytování (oběd)
 • vstupy na zpoplatněná místa
 • degustace vína v Hiši Staré trty v Mariboru (7,5 EUR / osoba)
 • vstupy do saunových světů v lázních
 • cestovní pojištění

Náročnost cesty

Cestujeme komfortními osmimístnými minivany VW Caravelle nebo Peugeot Traveller. V případě zájmu o vlastní dopravu prosíme o domluvu předem. 

Cesta z Prahy do slovinských Zrečí první den zájezdu je dlouhá cca 625 km a potrvá nám přibližně sedm hodin čisté jízdy bez přestávek. Těch si samozřejmě uděláme dostatek, abychom cestu zvládli v pohodě a komfortu. Pokud pojedete z Brna, ušetříte cca dvě hodiny a dvě stě  kilometrů. Cestu zpět si ještě rozdělíme programovou zastávkou v Mariboru.

Místní přejezdy nejsou nijak dlouhé, všechny se časově vejdou do jedné hodiny. 

Míra komfortu

 • Cestujeme pohodlnými mikrobusy s klimatizací. Kromě cesty z a do ČR se pak jedná o kratší přejezdy v rámci Slovinska. Nejezdíme nikdy přes noc.
 • Ubytování je minimálně v 3*- 4* hotelech, lázních a případně v resortech se speciální nabídkou (glamping, farmy apod.)
 • Ubytování je vždy se snídaní nebo polopenzí, v případě některých zájezdů (především se zaměřením na gastronomii) se pak jedná o plnou penzi (podle druhu zájezdu).
 • Pro případné obědy a večeře vám zajistíme dostatek možností a času podle potřeby a doporučíme vyzkoušené restaurace.
 • U těchto zájezdů se ale téměř vždy jedná o plný servis ze strany CK.
 • V průběhu zájezdu CK většinou připravuje jeden grill večer s ochutnávkou místních jídel a vín, případně jinou formu degustace (viz programy jednotlivých zájezdů).

Mapa

Trasa zájezdu na Mapy.cz

Průvodce

COP Travel průvodce pro Slovinsko Ksenija Mravlja
Ksenija Mravlja
Průvodkyně Slovinsko
Michal Kůra
Michal Kůra
Expert na Slovinsko
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
Ředitel COP Travel
Přizpůsobíme program i termín na míru vaší skupině!

Všechny zájezdy z naší katalogové nabídky jsou jako stvořené i pro firemní akce či jiné kolektivy.
Program, termín i všechny služby rádi přizpůsobíme vašim preferencím.

Potřebujete poradit?
Rádi poradíme a pomůžeme s výběrem.
Mgr. Zuzana Pochylá
Mgr. Zuzana Pochylá