Rogla - Pohorje

Svět v srdci Pohorjských vrchů s příznivým alpským podnebím a zelenými lesy.

Region Rogla - Pohorje láká rozsáhlými lesy, rašeliništi a jezery. Značené trasy spojují Roglu se sjezdovkami, termálními lázněmi Zreče a řadou zajímavých obcí.

 

Pohorje

Nedaleký Žičanský klášter s nejstarším barem ve Slovinsku najdete u města Slovenske Konjice. Klášter byl postaven kartuziánskými mnichy z francouzského města Grenoble a úspěšně fungoval více než 600 let. Neméně atraktivním cílem výletu je KSEVT, Kulturní centrum evropských vesmírných technologií navržené architektem Hermanem Potočnikem Noordungem.

Pohorje nabízí nepřeberné množství možností relaxace v přírodě a aktivních zážitků. Sportovní středisko Rogla je vynikajícím místem pro rodinný výlet během celého roku. Seznamte se tradicemi i typickou kuchyní této destinace, nechte se hýčkat v lázních Terme Zreče.

Lyžařské středisko Rogla

Lyžařské středisko Rogla nabízí na 100 ha plochy lyžování všeho druhu, 11 vleků a 10 km běžkařských tratí. Pro nejodvážnější lyžaře je připraven skipark s U-rampou a slopestyle sjezdovkou. Ostatní mohou vyzkoušet například noční sáňkování, psí spřežení, děti pak jistě ocení sněžný park.

Lyžařské a snowboardové centrum Rogla se může také pochlubit pravidelným pořádáním závodů světového poháru ve snowboardingu, ze kterých si již několikrát odvezla medailová umístění česká reprezentantka a dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

Až vás omrzí sportovní aktivity, můžete dobít energii v některém z blízkých wellness center anebo vyzkoušet místní kulinářské speciality.

Léto na Rogle

I v létě Rogla nabízí spoustu aktivit. Můžete se vypravit na pěší túru, nordic walking, cyklovýlet, projet se na kolečkových bruslích nebo se vydat na piknik. Celoročně je také otevřena Stezka korunami stromů s tobogánem, odkud se nabízí krásný výhled na okolí i vzdálenější hory – při pěkném počasí je možné spatřit i nejvyšší slovinskou horu Triglav.

Stezka v korunách stromů na Rogle

Stezka korunami stromů na Rogle byla zpřístupněna veřejnosti 20. září 2019. Stavba je vybudována pod záštitou Zážitkové akademie (ZAK), německé společnosti s českou stopou, jejíž některé stavby již možná velmi dobře znáte i od nás z České republiky (Lipno, Jánské Lázně). Za projektem stavby stál známy a zkušený architekt Josef Stöger.

Stezka se nachází na samém vrcholu vrcholu Rogly v oblasti Pohorje a pozvolna stoupá až do 37 metrů výšky, kde je rozhledna, ze které potom máte úžasný výhled do všech stran. Na vlastní oči se přesvědčíte o nádheře a velkoleposti slovinské přírody. Pomocí různých informačních tabulí se postupně seznámíte se stromy místních lesů, rostlinami a také zvířaty. Tabule jsou i schváleny jako výukový materiál pro některé školy. A o adrenalin zde také není nouze. Kdo byl na Lipně, určitě již zná různé „nástrahy“, jako je například udržování rovnováhy nad virtuální propastí. Ale nebojte, vše je zcela bezpečné!

Pěší trasa na vrchol je dlouhá zhruba 1000 metrů. Celá stezka korunami stromů, včetně rozhledny, je bezbariérová a je vhodná pro všechny generace.