Vinařství Zlati Grič

Tradice a současnost.

Vinařství Zlati Grič se pyšní více než osmisetletou tradicí výroby vína, která je doložena v písemných pramenech francouzského řádu Kartuziánů, zakladatelů žicanského kláštera (Žička kartuzija).

Vinařství se nachází v severovýchodní části Slovinska v obci Slovenske Konjice a v současné době obhospodařuje přes 75 hektarů vinic. Patří mezi nejmodernější vinné sklepy ve Slovinsku a vedle vína se může pyšnit také golfovým hřištěm mezi vinohrady.

 

Vinný sklípek Zlati grič

V blízkosti centra Slovenských Konjic leží vinařská usedlost Zlati grič. Na 75 hektarech vinic, spojených originálním způsobem, pokračují v 800leté tradici pěstování vinné révy. Důležitou a nedílnou vinařství součástí jsou naše nabídky služeb pro návštěvníky, které jsou citlivě začleněny do našeho prostředí.

  • nabízíme prohlídky s ochutnávkou vín v našem sklepě v moderním architektonickém designu
  • ubytovací zařízení se nacházejí v zámku z 15. století. V jiné budově čeká na naše návštěvníky originální prostředí a vynikající kuchyně. 
  • golfisté, kteří obvykle hrají pouze na devíti jamkách, budou překvapeni, když budou hrát na našem náročném a skvěle upraveném golfovém hřišti

Stručně řečeno, návštěvníci jsou neustále ohromeni protichůdnými kontrasty - tradicí a moderní dobou, bohatstvím rozmanitosti a uspořádání, pochmurností a světlem. Přesto vše způsobem, který naplňuje lidi energií a přesvědčuje je k návratu zpět do vinařství Zlati Grič.