Sportovní kurz ve Slověnickém mlýně

Sportovní kurz plný zážitků!

Netradiční zážitkový sportovní kurz na Třeboňsku v jižních Čechách je určen především pro střední školy. Kurz tvoří kombinace zážitkových aktivit, adrenalinových programů, nordic walkingu, paddleboardingu, raftingu a dalších atraktivních aktivit.

Tento typ sportovního kurzu pro střední školy vznikl jako alternativa našich sportovních kurzů ve slovinských Julských Alpách, které pořádáme s velkou oblibou již od roku 2008. Reagujeme tak na omezení cestování do zahraničí v důsledku epidemiologické situace. V sezóně 2020 úspěšně využili tyto české sportovní kurzy např. studenti Gymnázia Vlašim.

Program kurzu

Program sportovního kurzu je citlivou kombinací netradičních sportovních, týmových a prožitkových aktivit, moderních sportů, turistiky a zároveň poznávání krás a zajímavých míst osvědčené lokality, ve které kurz probíhá. Program je intenzivní, odehrává se denně od 9 do 18 hodin. Proto klademe velký důraz také na regenerační a odpočinkové aktivity a osobní volno účastníků.

Na realizaci a vedení jednotlivých programů se podílení instruktoři a průvodci Centra outdoorových programů a externí dodavatelé služeb, ve většině případů naši kamarádi a přátelé.

1. den
Příjezdový den, teambuldingové aktivity a sportovní hry
COP Travel Sportovní kurz ve Slověnickém mlýně teambuilding

Po příjezdu si postavíme stany, po obědě následuje informační meeting.

Odpolední program se nese v duchu netradičních teambuildingových aktivit a sportovních her s cílem se uvolnit a navodit atmosféru ve skupině, pobavit se a aktivně zrelaxovat po cestě. Drobné zábavné pohybové hříčky střídá větší a náročnější strategická hra týmů se soutěžním podtextem.

Vyvrcholením je vyhlášení vítězů a předání cen.

2. den
Adrenalinové aktivity ve Slověnickém mlýně a nordic walking okolo Nadějské rybniční soustavy
COP Travel Sportovní kurz ve Slověnickém mlýně aquaroller

Nejprve se rozdělíme do dvou skupin: jedna se vydá na do outdoorového areálu Slověnický mlýn, druhou čeká lekce nordic walkingu. Obě verze programů vedou zkušení a v oboru vzdělaní instruktoři Centra outdoorových programů.

Slověnický mlýn

V areálu na účastníky čeká lanový park, lanovkový svět, bumperball, aquaroller, aquazorbing, paintball a další aktivity. Záleží pouze na nich, kolik jich za programový den stihnou.

Nordic walking

Po základním seznámení s historií vzniku, technologiemi a vybavením na nordic walking si účastníci nastaví délku zapůjčených holí, vyzkouší si základní principy severské chůze a poté společně vyrazí na cca 10 km dlouhý trip okolo Nadějské rybniční soustavy. Na trase je připraveno několik her a aktivit s holemi.

3. den
Rafting na umělém kanále a paddleboarding na Vltavě
COP Travel Sportovní kurz ve Slověnickém mlýně rafting

Na umělém kanále v Českých Budějovicích nás čekají atraktivní vodní aktitivy:

Rafting

Po řádném proškolení a pod vedením zkušeného průvodce raftingu si účastníci vyzkouší adrenalinový rafting na umělém kanále. Nejprve si kanál projedou sami jako plavci, aby si vyzkoušeli sílu divoké vody na vlastní "kůži" a poté již na raftu. Samozřejmostí je povinná výbava - neopren, přilba, záchranná vesta.

Paddleboarding

Účastníci absolvují základní výcvik v ovládání paddleboardu a bezpečnosti, dále pak trénují individuálně pod dohledem instruktora. Trénink zahrnuje nejen individuální ježdění, ale také různé dovednostní aktivity, společné hry a soutěže na paddleboardech. To vše na toku řeky Vltavy, protékající společně s Malší Českými Budějovicemi.

V rámci programu bude i dostatek prostoru pro občerstvení v areálu nebo z vlastních zdrojů.

4. den
Adrenalinové aktivity ve Slověnickém mlýně a nordic walking okolo Nadějské rybniční soustavy
COP Travel Sportovní kurz ve Slověnickém mlýně nordic walking

Stejně jako v úterý se rozdělíme na skupiny, které si teď vymění aktivity.

Slověnický mlýn

V areálu na účastníky čeká lanový park, lanovkový svět, bumperball, aquaroller, aquazorbing, paintball a další aktivity. Záleží pouze na nich, kolik jich za programový den stihnou.

Nordic walking

Po základním seznámení s historií vzniku, technologiemi a vybavením na nordic walking si účastníci nastaví délku zapůjčených holí, vyzkouší si základní principy severské chůze a poté společně vyrazí na cca 10 km dlouhý trip okolo Nadějské rybniční soustavy pod vedením instruktora nordic walking. Na trase je připraveno několik her a aktivit s holemi.

5. den
Vyhodnocení kurzu a odjezd domů
COP Travel Sportovní kurz ve Slověnickém mlýně

Závěreční den se nese ve znamení ukončení kurzu a jeho vyhodnocení, balení a úklidu. Předpokládaný odjezd z kempu je do 11 hodin.

O konkrétním zařazení programu nebo konkrétních aktivit rozhoduje vždy instruktor / průvodce na základě několika různých faktorů:

  • aktuální nebo předpokládané počasí
  • věk a složení účastníků
  • velikost skupiny
  • atmosféra ve skupině, únava
  • chování účastníků a dodržování bezpečnostních pokynů
  • jiné nepředvídané okolnosti, vyšší moc

Zážitky, které vás čekají na tomto zájezdu

COP Travel Slověnický mlýn

Outdoorový areál Slověnický mlýn leží nedaleko Třeboně a jeho programová programová nabídka láká celé spektrum klientů ze škol, firem i veřejnosti.

COP Travel Vodácké centrum Lídy Polesné

Vodácký areál Lídy Polesné je českobudějovické vltavské sportoviště určené pro vodní slalom a rafting nacházející se v Českém Vrbném. Využívá jej Sportovní klub vodní slalom České Budějovice a Vodácké centrum České Budějovice.

 

COP Travel Nadějská rybniční soustava

Nadějská rybniční soustava leží nedaleko Lomnice nad Lužnicí v pásu širokém asi 1,5 km, který se od obce Klec táhne asi 7 km na sever podél pravého, východního břehu řeky Lužnice. Soustava patří mezi nejpozoruhodnější přírodní lokality na Třeboňsku.

V rámci sportovního kurzu pro střední školy ve Slověnickém mlýně si můžete vyzkoušet celou řadu z nabízených aktivit.

Ubytování

Kemp na Borkách, který pro tento kurz využíváme, je pro nás strategický – nachází se na břehu rybníka Dvořiště, v dosahu chůze je Outdoorový areál Slověnický mlýn, v kempu je zajištěno stravování plnou penzí. Navíc je kemp velmi dobře dostupný autobusem, který zde lze bez problémů parkovat po celou dobu pobytu.

COP Travel Kemp na Borkách

Kemp Na Borkách se nachází v pěkné klidné krajině jihočeských rybníků na okraji obce Dolní Slověnice cca 10 km od Třeboně.

Ubytování je ve vlastních stanech, centrální sociální zázemí (sprchy a WC), kiosek s vnitřním ohništěm slouží v případě nepříznivého počasí také jako programová místnost. Outdoorový areál Slověnický mlýn, kde se odehrává zásadní část programu, máme cca do 25 minut chůze.

Strava je zajištěna přímo v kempu formou plné penze 3x denně (na vyžádání lze i 5x denně). Jídlo se připravuje v Hospůdce na Kopečku ve Slověnicích. Při celodenním výjezdu je zajištěn vydatný obědový balíček.

Průvodce

COP Travel Jana Svobodová
Jana Svobodová
Průvodkyně, instruktorka
COP Travel Marie Jouklová
Marie Jouklová
Průvodce, instruktor
COP Travel Tereza Hajná
Tereza Hajná
Průvodce, instruktor
Přizpůsobíme program i termín na míru vaší škole!

Rádi vyhovíme všem vašim přáním, ale ani naše kapacita není neomezená. Rezervujte si termín včas!

Potřebujete poradit?
Poradíme a pomůžeme s výběrem.
Petr Hrdlička
Bc. Petr Hrdlička