Vodácký areál Lídy Polesné

Českobudějovické vltavské sportoviště určené pro vodní slalom a rafting

Vodácký areál Lídy Polesné je českobudějovické vltavské sportoviště určené pro vodní slalom a rafting nacházející se v Českém Vrbném. Využívá jej Sportovní klub vodní slalom České Budějovice a Vodácké centrum České Budějovice.

 

Rafting na divoké vodě

Slalomový kanál v Českém Vrbném neslouží pouze závodníkům. Je otevřen i široké veřejnosti, která si může divokou vodu vyzkoušet na vlastní kůži. Kanál je po rekonstrukci z roku 2012, kdy se zde konala nominace na OH v Londýně a MS v raftingu.

Vodácká škola

Ve vodáckém centru v Č.Budějovicích můžete vyzkoušet téměř vše co plave na vodě a vy to poháníte vlastními silami – od kajaku a paddleboardů přes baraky až po velké rafty. Chcete se naučit na kajaku, kanoi či na raftu? Přijďte se zdokonalit ve svém umění. Úplné začátečníky naučí základům, pokročilým pomohou odstranit špatné návyky a zdokonalí jejich techniku. Návštěvníkům se budou věnovat odborníci na slovo vzatí – reprezentanti ve vodním slalomu, raftingu, extrémní kajakáři či účastníci nejvyšších českých soutěží.

Kajaková škola, výuka eskymáckého obratu

Kajaková škola je určena pro začátečníky i pokročilé. Výuka probíhá na místní slalomové dráze, která má úseky jednoduché i složitější a proto není nácvik dovedností ničím omezován. Výuka probíhá individuálně nebo v malých skupinách (2-4 osoby). Průvodci jsou časově flexibilní a proto není problém přizpůsobit se vašim časovým potřebám.

Výuka jízdy na SUP

SUP neznamená jen mrchožrouta. SUP je zkratkou pro velice atraktivní sport – Stand Up Paddelboarding. Ideální varianta sportu pro teplé letní měsíce. Pokud milujete windsurfing a nefouká, pokud milujete surfing a nemáte vlny a moře, pokud chcete posílit celé tělo a nechce se vám do posilovny je SUP pro vás ideálním sportem. Pro méně zkušené jezdce je připravený startovací bazén, kde se naučí základy a poté mohou vyrazit na klidnou vodu. Pro ty odvážnější a zkušenější je připravena slalomová dráha se svými peřejemi. ZÁBAVA ZARUČENA!