Sportovní kurz na Pálavě

Sportovní kurz, jaký svět neviděl!

Netradiční zážitkový sportovní kurz na úpatí Pálavských vrchů na jižní Moravě je určen především pro střední školy. Tvoří jej vyvážená kombinace zážitkových aktivit jako je turistika, nordic walking, paddleboarding a další.

Tento typ sportovního kurzu pro střední školy vznikl jako česká alternativa našich oblíbených sportovních kurzů ve slovinských Julských Alpách, které pořádáme s velkou oblibou již od roku 2008. Reagujeme tak na omezení cestování do zahraničí v důsledku epidemiologické situace. V sezóně 2020 úspěšně využilo tyto naše české sportovní kurzy např. Gymnázium Roudnice nad Labem a Střední zdravotnická škola Ruská Praha.

Program kurzu

Program sportovního kurzu je citlivou kombinací netradičních sportovních, týmových a prožitkových aktivit, moderních sportů, turistiky a zároveň poznávání krás a zajímavých míst osvědčené lokality. Program je intenzivní, odehrává se denně od 9 do 18 hodin. Proto klademe velký důraz také na regenerační a odpočinkové aktivity a osobní volno účastníků.

Na realizaci a vedení jednotlivých programů se podílení instruktoři a průvodci Centra outdoorových programů a externí dodavatelé služeb, ve většině případů naši kamarádi a přátelé.

Možnosti zajištění pojištění storna zájezdu u našeho partnera Union Pojišťovna Vám rádi představíme na osobní schůzce.

1. den
Příjezdový den, teambuldingové aktivity a sportovní hry
COP Travel Sportovní kurz Pálava teambuilding

Po příjezdu se ubytujeme v areálu kempu do chatiček, dáme si oběd a následuje informační meeting.

Odpolední program se nese v duchu netradičních teambuildingových aktivit a sportovních her s cílem se uvolnit a navodit atmosféru ve skupině, pobavit se a aktivně zrelaxovat po cestě. Drobné zábavné pohybové hříčky střídá větší a náročnější strategická hra týmů se soutěžním podtextem. Vyvrcholením je vyhlášení vítězů a předání cen.

2. den
Paddleboarding, nordic walking, bumperball a aquaroller
COP Travel Sportovní kurz Pálava paddleboarding nordic walking bumperball aquaroller

Nejprve se rozdělíme do dvou skupin: jedna se vydá na jezero vyzkoušet paddleboarding, druhou čeká lekce nordic walkingu. Po té se obě skupiny vymění. Aktivity vedou zkušení a v oboru vzdělaní instruktoři. V druhé části dne se opět rozdělíme: jedna skupina si zahraje netradiční bumperball fotbal a druhá si vyzkouší aquaroller na vodě.

Paddleboarding

Účastníci absolvují základní výcvik v ovládání paddleboardu a bezpečnosti, dále pak trénují individuálně pod dohledem instruktora. Trénink obsahuje nejen individuální ježdění, ale také různé dovednostní aktivity, společné hry a soutěže na paddleboardech.

Nordic walking

Po základním seznámení s historií vzniku, technologiemi a vybavením na nordic walking si účastníci nastaví délku zapůjčených holí, vyzkouší si základní principy severské chůze a poté společně vyrazí na cca 3,5 km dlouhý trip okolo jezera pod vedením instruktora. V rámci trasy účastníky čeká také několik her a aktivit s holemi.

Bumperball fotball

Tříčlenné týmy se proti sobě postaví v turnaji v netradiční zábavné hře, která se jmenuje bumperball forbal. Hráči si místo dresu navléknou obří nafouklé TPU koule, ze kterých jim lezou pouze nohy, a jejich cílem je nasázet soupeři v desetiminutovém časovém úseku co nejvíce gólů. Stejný úkol má ale i soupeř a tak se hřiště za chvílu změní v supící koulemánii!

Aquaroller

Zábavná, ale zároveň anaerobní aktivita na vodě v nafukovacím obřím válci. Úkolem dvojice je se dohodnout a válec roztočit jedním směrem tak, aby došlo k jeho plynulému otáčení. To ale není zase tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

3. den
Přechod Pálavy
COP Travel turistika přechod Pálavy

Po snídani přejedeme autobusem do známé vinařské obce Pavlov a vyrazíme na přechod Pálavy. Ze zachovalé zříceniny hradu se otevírá nádherný výhled na malebnou Jižní Moravu. Po krátkém odpočinku vystoupáme na vrchol Děvín, z něhož lze za příznivého počasí spatřit i vrcholky zasněžených Alp. Sestoupíme úchvatnou jarní přírodou s koberci rozkvetlých květin zpět mezi vinice. Přes obec Klentnice vystoupáme k Sirotčímu hrádku, budeme obdivovat voňavou step na Tabulové hoře a borovicovými lesy na Turoldu dojdeme do Mikulova. Ano, bude čas i na rozchod a individuální program ve městě.

Odpoledne se vrátíme zpět do kempu, odpočinout a zrelaxovat po půldenním výšlapu. Společně navštívíme slané a termální vody Aqualandu Moravia, kde lze také individuálně využít adrenalinovou zábavní zónu. 

4. den
Celodenní výlet do Sonnentoru a Lednicko-valtický areál
COP TRAVEL celodenní výlet do Sonnentoru a Lednicko - valtický areál
Sonnentor Čejkovice

Po předchozích náročných dnech vyrazíme na celodenní poznávací výlet. Nejprve přejedeme do Čejkovic a navštívíme místo, kde roste radost - bylinkárnu a čajovnu Sonnentor. Zde nás čeká krátká a voňavá prohlídka a také možnost ochutnat lokální dobroty z čaje, kávy nebo čokolády. Samozřejmě je zde úžasný prostor nakoupit sobě nebo svým milým nějaké dárečky.

Lednicko-valtický areál

Jedno z nejznámějších míst na Moravě nám nabídne aktivní procházku rozlehlým zámeckým parkem a jeho okolím. Společně můžeme navštívit např. známý Minaret, po rameni Dyje doplout na lodi k Janově hradu a pěšky dojít zase zpět k lednickému zámku. Najdeme zde dostatek prostoru i na individuální občerstvení a rozchod.

5. den
Vyhodnocení kurzu a odjezd domů
COP TRAVEL Vyhodnocení kurzu a odjezd domů

Poslední den je ve znamení ukončení kurzu a jeho vyhodnocení, balení a úklidu. Předpokládaný odjezd z kempu je do 11 hodin.

O konkrétním zařazení programu nebo konkrétních aktivit rozhoduje vždy instruktor / průvodce na základě několika různých faktorů:

  • aktuální nebo předpokládané počasí
  • věk a složení účastníků
  • velikost skupiny
  • atmosféra ve skupině, únava
  • chování účastníků a dodržování bezpečnostních pokynů
  • jiné nepředvídané okolnosti, vyšší moc

Zážitky, které patří k tomuto zájezdu

COP Travel Sonnentor Čejkovice

Zážitková exkurze ve výrobě čajů, odpočinek v čajovém salonu s kavárnou Čas na čaj, procházka Bylinkovou zahradou sv. Hildegardy s výstupem na Vyhlídku na výsluní nebo akce Sluneční ochutnávání či Sluneční bylinkobraní, tak se dá příjemně strávit čas v čejkovickém Bylinkovém ráji.

Mádl TEST

Rodina Stanislava Mádla se zabývá pěstováním vinné révy již po několik generací. Bohaté zkušenosti se zpracováním hroznů a výrobou vína vedly v roce 1993 k založení vinařské firmy.

Sportovní kurz pro školy - přechod Pálavy

Překrásný panoramatický výšlap z vinařské obce Pavlov, přes majestátný nejvyšší vrchol Pálavy Děvín, až do romantického Mikulova.

Ubytování

Kemp Merkur, který pro tento typ kurzu využíváme, je pro nás strategický - nachází se na břehu jezer, nedaleko máme Pavlovské vrchy, v kempu je celá potřebná infrastruktura nejen pro náš program, ale i z hlediska komfortu účastníků. Navíc je kemp velmi dobře dostupný autobusem, který zde lze bez problémů parkovat po celou dobu pobytu.

Autocamp Merkur Pasohlávky

Ideální místo pro letní rodinnou dovolenou, školní i sportovní pobyty.

Mapa

Trasa zájezdu na Mapy.cz

Průvodce

COP Travel - Karel Brožek
Karel Brožek
Průvodce, vedoucí instruktor
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
Ředitel COP Travel
COP Travel Veronika Kubátová
Veronika Kubátová
Průvodce, instruktor
Přizpůsobíme program i termín na míru vaší škole!

Rádi vyhovíme všem vašim přáním, ale ani naše kapacita není neomezená. Rezervujte si termín včas!

Potřebujete poradit?
Poradíme a pomůžeme s výběrem.
Petr Hrdlička
Bc. Petr Hrdlička