Autocamp Merkur Pasohlávky

Poznejte krásu jižní Moravy

Ideální místo pro letní rodinnou dovolenou, školní i sportovní pobyty. Uzavřený areál kempu se dvěma vodními lagunami se rozkládá na břehu horní Novomlýnské nádrže. Obě mají písčito-travnaté pláže a pozvolný vstup do vody, což je vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi. V části jedné z lagun je vyhrazený prostor pro milovníky naturismu.

Okolí kempu je protkáno cyklistickými stezkami a přímo z kempu je možné se napojit na turistické trasy, které nás dovedou až na Pavlovské vrchy, které příjemně dotvářejí okolní krajinu kempu.

 

Proč sem rádi jezdíme

Kemp Merkur má pro nás multiprogramovou hodnotu - máme zde k dispozici jezero na vodní aktivity, na dohled je pohoří Pálavských vrchů, které využíváme na turistiku a zážitkový nordic walking. Kemp je i výhodnou pozicí pro zážitkové a sportovní aktivity, jako jsou wakeboarding, windsurfing, beachvolejbal, vzduchové trampolíny, nebo třeba sportovní rybolov.

Okolí kempu je protkané cyklostezkami, ze kterých se dostanete na zajímavá místa historického, kulturního nebo poznávacího charakteru. Vinařská turistika a cykloturistika je velmi vyhledávanou aktivitou nejen o letních prázdninách. V bezprostřední blízkosti kempu lze využít i asfaltového povrchu pro inline bruslení.

Za regenerací a relaxem se lze vydat do přilehlého komplexu Aqualand Moravia, který nabízí bazény se slanou vodou, vířivky, solnou jeskyni, adrenalinovou zónu a také nádherný saunový svět s výhledem na Pálavské vrchy. Pokud se potřebujete občerstvit, zajděte si do kavárny na kávu se zákuskem nebo do jídelního bufetu s pestrým výběrem jídel, pití a pochutin.

V kempu najdete také velké množství restaurací, bufetů, kaváren, pizzerie a v neposlední řadě i obchůdky se smíšeným zbožím nebo speciálku na pečivo. O vaše gastro pudy bude tedy dobře postaráno. 

Možnosti ubytování

Bungalovy, chatky, nové apartmány, místa pro stany a karavany, kuchyňka, společenská místnost, moderní čisté sociální zařízení - to je poměrně dlouhý výčet služeb, které nabízí v rámci ubytování kemp Merkur. Stačí si jen vybrat podle toho, který typ ubytování je vám nejbližší a nebo podle toho, kolik za něj chcete uhradit.  

Apartmány jsou pro 2 nebo 4 osoby. Každý apartmán má sociální zařízení a vybavenou kuchyňku (lednička, varná konvice, vařič, mikrovlnná trouba, nádobí). K dispozici TV, venkovní posezení, parkování přímo u apartmánu. V apartmánech najdete celkem 24 lůžek.

Bungalovy jsou přízemní a patrové domky stojící v řadě vedle sebe. Jsou řazeny do komplexů po 14 bungalovech. Každý bulgalov má 2-6 míst k ubytování, samostatný vchod a možnost parkování automobilů přímo před vchodem do bungalovu. Samozřejmostí jsou samostatná WC, sprchy a kuchyňka. Celková kapacita v bungalovech je 326 lůžek.

Dřevěné chatky 2 a 4 lůžkové se základním vybavením jsou bez sociálního zařízení, které se nachází v budově s WC a sprchami cca 50 metrů od chatek. Celková kapacita lůžek v chatkách je 72 lůžek. Chatky disponují samostatnou ložnicí (4 lůžkové chatky mají dvě ložnice), ve kterých se nacházejí lůžka, lůžkoviny, skříň pro uložení věcí, dále můžete využít stůl a židle, ve vybavení je také lednička, varná konvice, sklenice a hrníčky. V chatkách je elektrická zásuvka.

Stany a karavany mají k dispozici dvě vyhrazené velké plochy s ohraničenými boxy. Celková kapacita v boxech je 350 míst. Místa v boxech je nutné rezervovat.
Další menší plochy jsou rozprostřeny po celém kempu, u některých míst je k dispozici elektrická přípojka. Kapacita pro postavení stanu či karavanu na volných plochách bez elektrické přípojky je 1000 míst.

Další služby a zážitky v kempu Merkur

 • půjčovna kol a vzduchové trampolíny
 • sportovní trampolíny
 • vodní skákadla, windsurfing nebo wakeboarding, wake park pro dospělé i děti
 • minigolf
 • beachvolejbal
 • in-line bruslení
 • paintball
 • půjčovna čtyřkolek
 • půjčovna motorových člunů, šlapadel a kajaků
 • vyhlídkové plavby na lodi

Možnosti programu v atraktivním okolí

 • Aqualand Moravia - bazény, saunový svět, adrenalin zóna, termální bazény, relaxační zóna, solná jeskyně, kavárna, restaurace, 7D kino a další
 • Hradisko u Mušova, Brána do Římské říše - v tomto muzeu, které se nachází hned vedle areálu kempu,  si lze prohlédnout expozici věnovanou Římanům a zdejším dochovalým objevům
 • Archeopark Pavlov
 • Cyklostezka ATC Merkur (27,5 nebo 15,5 km)
 • Naučná stezka (11 km) o ptácích a rybách oblasti
 • Dolní Věstonice - archeologická expozice regionálního muzea v Mikulově se známou soškou Věstonické Venuše