Vinařství Stanislav Mádl Velké Bílovice

„Stanislav Mádl - Váš vinař!“

Rodina Stanislava Mádla se zabývá pěstováním vinné révy již po několik generací. Bohaté zkušenosti se zpracováním hroznů a výrobou vína vedly v roce 1993 k založení vinařské firmy.

Vinařství k výrobě vína používá nejmodernější techniku a technologie - řízené kvašení apod. Vína zrají v nerezových tancích a pro školení některých odrůd se využívají dřevěné sudy barrique. V poslední době se vinařství přiklání k přírodnějšímu způsobu kvašení vína a minimalizuje se množství použitých ušlechtilých kvasinek. Tím vína zůstávají u odrůdově přirozené vůně a chuť.

 

Produkce vín

Největší část produkce tvoří přívlastková vína bílých odrůd (Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Tramín červený či Ryzlink rýnský), doplněná o některá vína červená (Cabernet Moravia, André či Frankovka). V neposlední řadě se vinařství pyšní velmi vyhledávaným a oceňovaným rosé. V současnosti přibyla i vína exkluzivní řady, která se vyrábějí pouze z nejlepších hroznů špičkových odrůd.

Známé osobnosti

Se jménem i vinařstvím Stanislava Mádla je spjata i celá řada známých osobností ze světa veřejného života a showbyznysu, takže se snadno může stát, že se ve vinařství potkáte např. s Jirkou Mádlem, Kristýnou Frejovou, Miluškou Bittnerovou, Hankou Kynychovou, Martinem Francem, Martinou Kociánovou, Lucií Benešovou, Tomášem Matonohou a s dalšími.

Stanislav Mádl je díky svému neotřelému humoru, specifickému proslovu a také znalostmi ze světa vína častým hostem různých beneficí či rozhlasových i televizních pořadů, dokonce se objevil jako host v sedmém díle známého českého komediálního seriálu z vinařského prostředí „Vinaři“.