Sonnentor, bylinkový ráj

Tady roste radost!

Zážitková exkurze ve výrobě čajů, odpočinek v čajovém salonu s kavárnou Čas na čaj, procházka Bylinkovou zahradou sv. Hildegardy s výstupem na Vyhlídku na výsluní nebo akce Sluneční ochutnávání či Sluneční bylinkobraní, tak se dá příjemně strávit čas v čejkovickém Bylinkovém ráji.

 

Jak vznikl Sonnentor

Myšlenka SONNENTORU vznikla v roce 1988 v rakouské vesničce Sprögnitz. Zakladatel Johannes Gutmann byl tehdy třiadvacetiletým mladíčkem, který na jednu stranu chtěl pomoct sedlákům z rodného chudého kraje, na stranu druhou ale také sám potřeboval práci. Byl nezaměstnaný a chtěl zůstat v místě, kde vyrůstal.

Johannes Gutmann byl horlivým zastáncem ekologického zemědělství již v době, kdy slovo „bio“ ještě neexistovalo. V osmdesátých letech si obecně nikdo nedělal takovou hlavu s potravinami – odkud pochází, co je v nich nebo jak byly suroviny vypěstovány a produkty vyrobeny. Gutmann ale věřil, že nejlepší cesta pro zdravý život, životní prostředí a budoucnost je cesta ekologického zemědělství.

A tak jako 23letý začal objíždět místní trhy, nabízel balené bylinky, čaje a koření od místních sedláků a stal se v místním regionu známou postavičkou. Vedle kvalitních bioproduktů mu k opravdovému průlomu pomohly jeho první “ochranné známky”. Staré sedlácké kožené kalhoty, které dostal od svého otce a kulaté červené brýle. Lišil se od jiných tím, že prodával byliny, čaje a koření s příběhem lidí, kteří je vypěstovali. 

Sonnentor v Čechách

Na stejných principech zakládal s Tomášem Mitáčkem v roce 1992 český SONNENTOR na jižní Moravě. Ten není jen nějakou „levnou“ dceřinnou společností na východě, kde se využije levné pracovní síly. Veškerý zisk zůstává ve firmě a investuje se pro rozvoj areálu v Čejkovicích a skvěle se daří také rozvíjet místní lokální spolupráce v regionu jižní Moravy. Skvělou spoluprací obou firem se od začátku snažíme rozvíjet evropskou myšlenku přeshraniční spolupráce.

Na co se můžete těšit v moravských Čejkovicích

V Čejkovicích se můžete nejenom provonět vůní bylinek, ale také si je zakoupit v pestrém výběru slunečního obchůdku, ať již samostatně, tak i v různých směsích. Stejně tak si můžete zakoupit z nabídky celé škály ovocných, černých, bylinkových, zelených, bílých a dalších čajů, všechno v bio kvalitě a ekologickém balení. 

Ochutnat skvělé čaje, netradiční kávu nebo dezerty z produkce lokálních bio dodavatelů můžete i v místní sluneční kavárně, a věřte, že je to skutečně zážitek! A pokud se o filozofii, historii nebo produkci Sonnentoru zajímáte hlouběji, můžete se vydat na komentovanou exkurzi do útrob areálu.

Ve venkovních prostorách najdou návštěvníci poučení i zábavu - projít si můžete např. bosonoží stezku i bylinkovou zahrádku s popisy. 

Filozofie Sonnentoru = udržitelnost + férovost + rodina + radost + inovace