Turistický přechod Pálavy

Z Pavlovských vrchů až do Mikulova

Překrásný panoramatický výšlap z vinařské obce Pavlov, přes majestátný nejvyšší vrchol Pálavy Děvín, až do romantického Mikulova nám zabere i s přestávkami cca čtyři hodiny pohodové chůze s celkovým převýšením cca 550 m. 

 

Přes Dívčí hrady na vrchol Pálavy

Vyrazíme z malé vinařské obce Pavlov ležící na severní straně Pálavských vrchů. Mineme okraj vinic a pomalu stoupáme k romantické zřícenině Díčí hrady, nebo chcete-li Děvičky, s překrásnými výhledy především na Novomlýnské nádrže a okolní bohaté vinice. Po krátkém odpočinku stále stoupáme až k nejvyššímu bodu trasy, kterým je vysílač Děvín na samém vrcholu Pálavských vrchů. Odtud sejdeme do malebné obce Klentnice, vystoupáme krátce ke zřícenině Sirotčí hrádek a přes Stolovou horu sejdeme opět k vinohradům. 

Vinicemi až do Mikulova

Okolo bohatých vinic jdeme již po rovince směrek k Mikulovu, obkroužíme Turold a sejdeme kolem jeho jeskynního systému až na okraj Mikulova. Zbývá již posledních pár minut a dostaneme se až k cíli našeho výšlapu, do centra Mikulova.

Pokud ještě nemáme dost, můžeme vystoupat na známý a překrásný Svatý kopeček s výhledy až do Rakouska. Na samotný vrchol nás dovede křížová cesta. Lenoši nebo ti unavenější se mohou ve městě občerstvit zmrzlinou, výbornou kávou nebo skleničkou výtečného vína - ovšem to platí pouze pro dospělé :-)