Slovinsko na talíři - vinařské oblasti na západě

Víno a gastronomie západního Slovinska

Michelinská gastronomie, skvělá slovinská vína, romantika na pobřeží v Piranu – to je záruka nezapomenutelné akce pro opravdové labužníky! Zveme vás na atraktivní, nevšední a jedinečný zájezd.

Pojeďte s námi ochutnat Slovinsko, užít si jeho skvělou pohostinnost a vysokou gastronomickou úroveň postavenou zejména na kvalitních lokálních produktech, lásce k jídlu a vynikajících vínech!

Zážitková gastronomie
Program
3
Komfort
6-14
Kapacita
5
Počet dnů
Jaro - léto
Období

Slovinci mají kulinářskou filozofii „od zahrady po talíř“ v krvi, takže Slovinsko je dokonalým cílem pro všechny, kteří si vášnivě užívají jídla a vína.
(Národní geografie)

„Naše jídlo je jako Slovinsko: rozmanité, barevné a zajímavé. Vítejte v evropském gastronomickém regionu 2021!“
(Ana Roš, nejlepší kuchařka roku 2017 a velvyslankyně EGR 2021, držitelka dvou Michelinských hvězd 2020)

Program zájezdu

1. den
Ljubjana – hlavní město Slovinska
COP Travel Ljubjana – hlavní město Slovinska

Z ČR přejedeme přímo do hlavního města Slovinska Ljubljany. Ubytujeme se v City Hotelu Ljubljana a na večeři si zajdeme do vyhlášeného JB Restaurantu s moderním konceptem gastronomie. Závěr dne okoření individuální procházka večerní Ljubljanou s mnoha malebnými zákoutími, nábřežím řeky s domy od architekta Josipa Plečnika (ano, správně, navrhoval také jižní křídlo Pražského hradu).

2. den
Vinařská oblast Goriška Brda
COP Travel Vinařská oblast Goriška Brda

Cestou z Ljubljany do vyhlášené vinařské oblasti Goriška Brda si si vychutnáme zážitkový oběd v Gostilně pri Lojzetu ve Vipavské dolině. Bude pro nás vařit jeden ze sta nejlepších kuchařů světa a držitel Michelinské hvězdy 2020 Tomaž Kavčič. Gostilna Pri Lojzetu je podle mezinárodního gastronomického průvodce Gault & Millau 2020 držitelem titulu nejlepší slovinské restaurace 2020.

Další zážitkové ubytování poskytne hotel San Martin ve Šmartnu. Po krátkém odpočinku prozkoumáme historické městečko Šmartno, kde vás pozveme na ochutnávku vynikajících olivových olejů z lokálních produkcí. Skvělou večeři doplní řízená degustace místních vynikajících vín, následuje volný program.

3. den
Podmanivá krása Istrie
COP Travel Podmanivá krása Istrie

Po snídani zamíříme na slovinskou Istrii. Oběd bude připraven ve vesnici Štanjel nacházející se v přímořském regionu Slovinska na krasové plošině s výhledem do údolí Vipavy. Po obědě si prohlédneme samotné středověké městečko s unikátními vývěry řeky Vipavy.

V Piranu, nejkrásnějším historickým městem na slovinském pobřeží, se ubytujeme v hotelu Bernardin. Po krátkém odpočinku si vyjedeme k překrásné Vinske fontáně s ochutnávkou vín s výhledem na moře. Nezapomenutelná večeře nás čeká v kulinářském studiu na Farmě Butul.

4. den
Podél pobřeží k solným plantážím
Podmanivá krása Istrie Podél pobřeží k solným plantážím

Vítaným zpestřením programu bude nenáročná vyjížďka na elektrokolech. Podél pobřeží pojedeme do přírodního parku Sečovlje, kde si prohlédneme tradiční výrobu mořské soli 700 let starou metodou. Po návratu do hotelu si dáme vydatný oběd, odpočineme si a odpoledne vyrazíme na pěší prohlídku centra Piranu zakončenou romantickou večeří.

5. den
Přes Rakousko zpátky domů
Podél pobřeží k solným plantážím Přes Rakousko zpátky domů

Vydatně posnídáme a vydáme se na cestu domů. Cestovní oběd si dáme v Rakousku nedaleko Grazu. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Zážitky, které vás čekají na tomto zájezdu

COP Travel Degustace slovinských vín

Ve rámci vybraných zájezdů do Slovinska vás pozveme do některého z vinařství na ochutnávku vynikajících lokálních vín, většinou s výkladem charismatického sommeliéra. 

COP Travel Slovinsko degustace olivových olejů Šmartno

Věděli jste, že i olivový olej se dá degustovat stejně tak jako víno? Možná vás to překvapí, a tak to pojďte vyzkoušet do malebného historického městečka Šmartno ve Slovinsku, nedaleko italských hranic. 

COP Travel Slovinsko Gostilna pri Lojzetu Michelin Tomaž Kavčič

Nejlepší slovinská restaurace 2020 s šéfkuchařem Tomažem Kavčičem, oceněným Michelinskou hvězdou za rok 2020

COP Travel Slovinsko Vinska fontana Marezige

První vinná fontána ve Slovinsku nabízí jedinečný a nezapomenutelný zážitek pro milovníky vína a gurmány.

Ubytování

COP Travel Slovinsko City hotel Ljubljana

City Hotel najdete v samém srdci hlavního města Slovinska Ljublany.

Hotel San Martin Šmartno Slovinsko

Hotel San Martin najdete na samém okraji Šmartna, idylické historické vesničky ve vinařské oblasti Goriška brda, na půli cesty mezi Alpami a Jaderským mořem.

COP Travel Grand Hotel Bernardin***** Piran

Prestižní Grand Hotel Bernardin se nachází přímo u moře mezi Portorožem a Piranem.

Strava

Strava je kompletně zahrnutá v ceně. Snídaně (kontinentální) formou bufetu, stejně tak večeře formou bufetu, obědy většinou servírované nebo degustační. Slovinská gastronomie je vyhlášená a právem je Slovinsko držitelem titulu Evropská gastronomická destinace roku 2021.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • doprava, přejezdy
 • ubytování (dvoulůžkové pokoje s plnou penzí, singl pokoj za příplatek)
 • ochutnávka olivových olejů ve Šmartnu
 • degustace vín ve Šmartnu
 • žetony do Vinské fontány
 • zápůjčka elektrokola v Piranu
 • vstupné do Sečovlje solin
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • služby průvodce
Cena nezahrnuje
 • strava po cestě do Slovinska a zpět
 • cestovní pojištění základ

Náročnost cesty

 • Cestujeme komfortními osmimístnými minivany VW Caravelle nebo Peugeot Traveller. V případě zájmu o vlastní dopravu prosíme o domluvu předem.
 • Délka cesty z Prahy do Ljubljany je cca 700 km, z Brna zhruba o 200 km méně. Cesta z Prahy nám potrvá přibližně (dle provozu) sedm hodin bez přestávek, kterých budeme mít dostatečné množství.
 • Jednotlivé přejezdy ve Slovinsku nejsou delší (za standardního provozu) více než dvě hodiny.

Míra komfortu

Doprava

Na cestě za zážitky vás svezeme pohodlnými osmimístnými VW Caravelle nebo Peugeot Traveller s klimatizací. Jde nám především o vaše pohodlí i bezpečnost.

Ubytování

Všechny noclehy jsou zajištěny ve velmi kvalitních, osvědčených hotelech s plnou penzí. Každá noc bude pro vás zážitkem.

Program

Program není náročný z pohledu sportovních či pohybových aktivit. Pěšky se pohybujeme pouze po běžně dostupných turistických stezkách a přístupech k památkám a přírodním zajímavostem. Pokud to jde, tak využíváme lanovky. V mnoha případech se jedná o odpočinkové programy ve wellness a lázeňských centrech a nenáročné poznávací programy.

 • Čtvrtý den nás čeká projížďka po pobřeží na elektrokolech. Jedná se o nenáročnou aktivitu, kterou zvládne opravdu každý, bez ohledu na jeho výkonnost nebo věk. Celkově ujedeme zhruba 26 km v téměř rovinnatém terénu.

Ve zbytku cesty vás už pak čeká relax a odpočinek.

Průvodce

COP Travel průvodce pro Slovinsko Ksenija Mravlja
Ksenija Mravlja
Průvodkyně Slovinsko
Michal Kůra
Michal Kůra
Expert na Slovinsko
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
Ředitel COP Travel
Přizpůsobíme program i termín na míru vaší skupině!

Všechny zájezdy z naší katalogové nabídky jsou jako stvořené i pro firemní akce či jiné kolektivy.
Program, termín i všechny služby rádi přizpůsobíme vašim preferencím.

Potřebujete poradit?
Rádi poradíme a pomůžeme s výběrem.
Mgr. Zuzana Pochylá
Mgr. Zuzana Pochylá