Novinka 2022

Sportovní kurzy ve Slovinsku - Menina

Outdoorové a sportovní zážitky na břehu řeky Savinji

Po patnácti letech sportovních kurzů pro střední školy v Julských Alpách rozšiřujeme naše působení o další lokalitu: Kamnicko-savinjské Alpy!

Kde sportovní kurzy realizujeme?

Camp Menina je rodinný kemp ležící na opravdu idylickém místě, daleko od silnic a každodenního hluku. Je obklopen lesy, které hostům poskytují příjemný stín v letních vedrech, kolem protéká průzračná alpská řeka Savinja, která napájí jezero lákající ke koupání a vodním radovánkám. Nabízí širokou škálu outdoorových aktivit (adrenalinový park, rafting, jízda na kajaku, kaňon, minigolf, motokáry, turistika, lyžování, turistika na sněžnicích..... masáže a lázeňské centrum pro rozmazlování, kulinářské zážitky, animace, výlety po krásném alpském údolí a mnoho dalšího).

Camp Menina leží na levém břehu alpské řeky Savinji a na okraji obce Varpolje v oblasti Kamnicko-savinjských Alp v severní části Slovinska.

Z ČR lze do Meniny dojet autobusem za 10 - 12 hodin (dle místa odjezdu), autem téměř o polovinu rychleji.

Klademe důraz na kvalitu programu a vaši bezpečnost

Intenzivní program sportovního kurzu vedou naší zkušení čeští instruktoři a průvodci, kteří pro svoji práci využívají metody zážitkové pedagogiky s maximálním důrazem na bezpečnost!

Průvodci canyoningu, raftingu, beljaku apod. jsou naopak místní a jsou samozřejmě držiteli nezbytných licencí a oprávnění. Navíc jako bonus si při těchto aktivitách můžete s průvodcem poklábosit anglicky.

Možnosti zajištění cestovního pojištění nebo pojištění storna zájezdu u našeho partnera Union Pojišťovna Vám rádi představíme na osobní schůzce.

1. den
Turistika po břehu řeky Savinji
COP TRAVEL Turistika kolem řeky Savinji

Po nočním přejezdu z Čech a ubytování následuje úvodní informační meeting a společná prohlídka Campu Menina a okolí.

Po obědě vyrazíme na nenáročnou turistiku kolem řeky Savinji. Kromě hezkého výšlapu nás čeká také brodění řeky, těšte se i na některou z našich zážitkových zábavných her! Odvážlivci, kteří se nebojí studené vody, se mohou nechat pokřtít čistou vodou řeky Savinji.

2. den
Ochutnejte divokou Savinju na raftu!
COP Travel Ochutnejte divokou Savinju na raftu!

Řeka Savinja je jako stvořené pro splouvání divoké vody. Rafting zde patří mezi nejvyhledávanější skupinové aktivity. Klidné úseky se střídají s členitými peřejemi, kterými raft bezpečně projede jen za společného úsilí posádky vedené zkušeným kormidelníkem. Proplujeme zajímavými úseky, plnými přírodních krás úpatí Kamnicko-savinjských hor.

Doplňkovým / střídacím programem (podle velikosti skupiny) je lehká turistika popř. nordic walking v okolí Meniny, , sportovní hry a turnaje, popř. využití fakultativních outdoorových aktivit v kempu (lanový park, minigolf, paddleboard).

3. den
Je libo návštěva unikátních Škocjanských jeskyní nebo romantický Bled s čokoládou a koupáním?
COP Travel Škocjanske jame

Středa je ve znamení odpočinku. Takže hurá na celodenní výlet. Máme z čeho vybírat:

Atraktivní a romantické jezero Bled

Parádní koupání doplní procházka kolem jezera s ochutnávkou místní cukrářské speciality Kremšnit. Můžeme navštívit překrásný a monumentální Bledský hrad a projít si nedalekou Vintgarskou soutěsku plnou peřejí, vodopádů a tišin s hejny velkých pstruhů. A pokud vás bude honit mlsná, v nedaleké Radovljici můžeme ochutnat vynikající a vyhlášenou čokoládu nebo si ji dokonce zkusit vyrobit.

Škocjanské jeskyně

Unikátní jeskynní systém zapsaný do světového kulturního dědictví UNESCO nabízí nezapomenutelné zážitky při komentované prohlídce (anglicky, německy, rusky, italsky, francouzsky. španělsky nebo slovinsky), trvající cca půldruhé hodiny. Následně si ještě můžeme sami projít venkovní část s propastmi a překrásnými scenériemi, občerstvit se v příjemně vybavené turistické restauraci nebo si zakoupit suvenýr.

4. den
Logarská dolina - od vodopádu k vodopádu
COP Travel Logarská dolina

Logarská dolina

Vyrazíme autobusem údolím kolem řeky Savinji a po cca 45 minutách jízdy vystoupíme v samém srdci Logarské doliny, jednoho z turisty nejnavštěvovanějších míst této části Alp. Zajdeme se osvěžit k vodopádu Rinka, a následně si vyšlápneme pohodovým turistickým tempem do údolí. Zájemcům o vyzkoušení si populárního nordic walking (severská chůze) rádi zapůjčíme speciální hole Leki a věnujeme několik dobře mířených odborných rad :-)

Turistiku dlouhou cca necelých 10 km ukončíme opět u vodopádu, tentokrát s názvem Palenk. Tam již na nás bude čekat autobus, který nás odveze zpátky do kempu. Zbytek dne věnujeme koupání, sportovním hrám a mini turnajům (pétanque, minigolf, volejbal apod.).

5. den
Vyhlášení turnajových vítězů a cesta domů
COP Travel odjezd z Campu Menina

Ráno nás po snídaní čeká úklid, balení stanů a osobních věcí, společná fotka na památku, vyhodnocení soutěží a turnajů a předání cen. Následně se již rozloučíme a vydáme se na cestu do České republiky.

Výše popsaný program je pouze orientační. V praxi se odehrává podle předem odsouhlaseného harmonogramu, s přihlédnutím na aktuální počasí a jeho vývoj, reálnou kondici a vybavení účastníků, vývoj atmosféry ve skupině a také s ohledem na chování samotných účastníků.

Konečné rozhodnutí o programu je vždy na vedoucím průvodci, s jeho plnou zodpovědností.

Zážitky, které vás čekají na tomto zájezdu

COP Travel Slovinsko Park Škocjanske jame

V srdci Oblastního parku Škocjanske jame leží Škocjanské jeskyně – jeskynní systém jediný svého druhu na světě, zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

COP Travel Slovinsko Radovljica

Město, ve kterém se pořádá každoročně čokoládový festival a kde se můžete seznámit i s historií slovinského včelařství, které je právě pro Radovljici, i pro Slovinsko samotné, tolik typické.

COP Travel Logarská dolina

Údolí Logar (Logarska dolina) je jedno z nejkrásnějších alpských ledovcových údolí v Evropě.

V rámci tohoto zájezdu si můžete vyzkoušet tyto atraktivní a adrenalinové aktivity

Outdoorové ubytování a domácí slovinská strava

Komfort ubytování odpovídá sportovnímu outdoorovém kurzu. Zázemí poskytuje Camp Menina, kde budete bydlet ve vlastních stanech. K dispozici je pěkné sociální zázemí se sprchami, včetně možnosti dobíjení mobilních telefonů a další elektroniky. Součástí moderního kempu je také prostor pro společné posezení a atraktivní lanový park.

 

COP Travel Slovinsko Kamp Menina

Relaxace, pozitivní energie, sportovní duch, věčný úsměv a čistá mysl, to, čím skutečně jste - to vše je součástí pocitu, který najdete pouze zde.

Prázdné žaludky nemáme rádi ani my a kvalitní jídlo je základ. Stravování zajišťuje personál Campu Menina ve své restauraci. Vaří výbornou domácí stravu z lokálních surovin bez prefabrikátů a náhražek, takže si na své přijdou nejen velcí jedlíci, ale i gurmáni. Zjistíte, proč bylo Slovinsko oceněno titulem Evropská gastronomická destinace roku 2021.

Mapa

Trasa zájezdu na Mapy.cz

Průvodce

COP Travel Jana Svobodová
Jana Svobodová
Průvodkyně, instruktorka
COP Travel - Karel Brožek
Karel Brožek
Průvodce, vedoucí instruktor
Kateřina Matulková - instruktorka COP
Kateřina Matulková
Průvodkyně, instruktorka
COP Travel průvodce pro Slovinsko Ksenija Mravlja
Ksenija Mravlja
Průvodkyně Slovinsko
Michal Kůra
Michal Kůra
Expert na Slovinsko
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
Ředitel COP Travel
Tereza Matulková - instruktorka COP
Tereza Matulková
Průvodkyně, instruktorka
COP Travel Tereza Velká
Tereza Velká
Průvodkyně, instruktorka
Přizpůsobíme program i termín na míru vaší škole!

Rádi vyhovíme všem vašim přáním, ale ani naše kapacita není neomezená. Rezervujte si termín včas!

Potřebujete poradit?
Poradíme a pomůžeme s výběrem.
Petr Hrdlička
Bc. Petr Hrdlička