TOP

Nordic walking, lázně a víno ve slovinských Zrečích

Aktivní pohyb i relaxace se zážitky pro každého.

Zájezd se spoustou zážitků pro všechny, kterým stačí nenáročný pohyb a umí si vychutnat nádhernou přírodu, skvělá vína a relaxaci. 

Oblast Pohorje a sportovně lyžařský areál Rogla jsou vyhledávanými místy pro milovníky aktivního pohybu a přírody. Rogla je tradičním dějištěm světového poháru ve snowboardingu a vítězné vavříny zde s oblibou sbírá např. i česká reprezentantka Ester Ledecká.

1/3
Sportovní
Program
2
Komfort
6-18
Kapacita
4
Počet dnů
Jaro, podzim
Období

Malebné lázeňské městečko Zreče dopřává svým návštěvníkům relaxaci, regeneraci a léčbu v lázních Terme Zreče. Poloha města na úpatí Pohorje a jeho bezprostřední okolí přímo vybízí ke kombinaci sportovních a pohybových aktivit s odpočinkem. Skvělou zprávou je, že zde mj. najdeme i několik rodinných vinařství s produkcí vynikajícíh vín.

Kombinace nenáročné severské chůze (slovy nordic walkingu) s následným odpočinkem v termálních lázních, doplněné gurmánskými a dalšími zážitky přesně zapadá do této pestré, typicky slovinsky zelené krajiny. Takže Dobro došli!

Program zájezdu

V rámci pestrého programu budeme objevovat lázeňské město Zreče, ochutnáme místní dobroty na grilu, navštívíme známé vinařství Zlati Grič s českými kořeny, vydáme se na Roglu a rašelinová Lovrenská jezera, vystoupáme stezkou do korun stromů, zregenerujeme ve wellness, ochutnáme vynikající slovinská vína a spatříme nejstarší plodící vinnou révu na světě!

1. den
Nordic walking na grilu a s moravským vínem
Nordic walking na grilu a s moravským vínem

V ranních hodinách odjedeme z Prahy přes Brno a Rakousko do slovinského lázeňského města Zreče, kde se ubytujeme v apartmánech Vile Terme Zreče. Po krátkém odpočinku nás čeká welcome drink a krátký informační meeting. Začátečníky seznámíme se základy nordic walkingu a nastavíme hůlky, společně nebo individuálně se krátce projdeme okolo jezírka přímo pod apartmány.

Večeři si dáme v hotelové restauraci nacházející se zhruba sto metrů od apartmánů. Po jídle můžeme ještě vyrazit na pohodovou procházku parkem nebo na kávu nad jezerem. Večer zakončíme lehkým grilem lokálních dobrot a moravským vínem z vinařství Stanislava Mádla z Velkých Bílovic.

2. den
Nordic walking k vinařství Zlati Grič a relaxace v lázních
Severskou chůzí k vinařství Zlati Grič a relaxace v lázních

Na první nordic walkingovou túru se případně rozdělíme do dvou skupin podle výkonnosti. Vyrazíme přímo od apartmánů, přejdeme malou část lázeňského města a pak se již vnoříme do zelené přírody, kterou mírně kopcovitým terénem dorazíme do vinařství Zlati Grič. Zde si uděláme čas na odpočinek a obědové občerstvení. Restaurace přímo u vinařství láká...

Druhá část trasy se klikatí vinicemi, zpevněnou cestou a luční cestičkou podél řeky zpět do Zrečí. Celkem ušlapeme zhruba 12 km pohodové severské chůze. Po návratu zbude dostatek času na potřebný odpočinek a piknikovou kávu se zákuskem.

Večer strávíme v bazénu a lázeňském wellness. Regenerace před dalším, o něco náročnějším výšlapem se bude hodit.

3. den
Rogla, Lovrenská jezera a degustace skvělých slovinských vín.
Rogla, Lovrenská jezera a degustace skvělých slovinských vín.

Lovrenská jezera jsou jedním z nejmalebnějších turistických míst oblasti Rogla. Je to extrakt jedinečné přírody. 

Vyvezeme se na samý vrchol sportovního a lyžařského areálu Rogla a odtud vyrazíme na přibližně dvanáctikilometrovou trasu, v jejíž polovině nás čekají nádherná rašelinová Lovrenská jezera. Romantičtější místo k pikniku bychom hledali těžko. Po svačince z vlastních zdrojů se vrátíme zpět na vrchol Rogly. 

Zde bude dostatek času na oběd. Je na vás, zda v některé z místních restaurací nebo z vlastních zdrojů, a popř. i na návštěvu Stezky korunami stromů. Následně se společně vrátíme do Zrečí.

Po večeři společně navštívíme místní vinařství, kde s poutavým výkladem charismatického sommeliéra ochutnáme skvělá vína z místní produkce.

4. den
Po stopách nejstarší rodící vinné révy na světě a odjezd domů.
Po stopách nejstarší rodící vinné révy na světě a odjezd domů.

Na závěr nás čeká opravdová perla - nejstarší rodící vinná réva na světě, kterou si prohlédneme při návštěvě muzea Hiša staré trte v Mariboru. Muzeum navštívíme při cestě domů. Proto je vhodné prohlídku s výkladem využít i k nákupu stylových dárečků a suvenýrů, popřípadě i s vinnou degustací.

Cestou přes Rakousko se samozřejmě zastavíme na pozdější oběd. Návrat přes Brno do Prahy předpokládáme v pozdějších večerních hodinách.

Zážitky, které vás čekají na tomto zájezdu

Nordic walking

Rozdělíte se do dvou výkonnostních skupin dle vlastního uvážení. Každá si zvolí své tempo, které jí bude vyhovovat, a bude mít svého instruktora. Bude-li třeba, kdykoliv si zastavíme - na drobné občerstvení, fotografování, kochání se přírodou :-) Trasy jsou vedeny většinou po turistických stezkách s délkou cca 12 km, převýšení není nijak závratné.

Instruktoři, kteří se vám budou věnovat, jsou členy Českomoravské federace Nordic walking nebo Centra outdoorových programů. Všichni ovládají problematiku nordic walking, vedení programů a také v neposlední řadě i neodkladné první pomoci pro nenadálé případy.

Na nordic walking využíváme speciální hole zn. LEKI, které jsou považovány za naprostou špičku na trhu. Rádi vám je bezplatně zapůjčíme, nastavíme a vše vysvětlíme tak, aby jste byli v maximální pohodě a severskou chůzi si užili.

Lázně, wellness

V rámci zájezdu máte volný vstup do lázeňských termálních bazénů, další služby wellness centra a lázní můžete využít za úplatu dle vlastního výběru na místě.

Řízená degustace vín

Ve Zrečích vás pozveme do nedalekého vinařství na ochutnávku vynikajících lokálních vín s výkladem charismatického sommeliéra. Vše je již zahrnuto v ceně zájezdu, pouze váš případný nákup vína s sebou je na váš účet.

COP Travel Slovinsko Lovrenská jezera

Lovrenská jezera jsou největší rašeliniště ve Slovinsku a jedním z nejdůležitějších v jižní Evropě, a jsou proto zvláště chráněnou součástí největší slovinské lesní rezervace.

COP Travel Slovinsko Pohorje Rogla

Region Rogla - Pohorje láká rozsáhlými lesy, rašeliništi a jezery. Značené trasy spojují Roglu se sjezdovkami, termálními lázněmi Zreče a řadou zajímavých obcí.

COP Travel Slovinsko Terme Zreče

Lázeňské městečko Zreče je malebným místem na úpatí Pohorje, které dopřává svým návštěvníkům relaxaci, regeneraci a léčbu v lázních Terme Zreče.

COP Travel Slovinsko Vinařství Zlati grič

Vinařství Zlati Grič se pyšní více než osmisetletou tradicí výroby vína, která je doložena v písemných pramenech francouzského řádu Kartuziánů, zakladatelů žicanského kláštera (Žička kartuzija).

COP Travel Degustace slovinských vín

Ve rámci vybraných zájezdů do Slovinska vás pozveme do některého z vinařství na ochutnávku vynikajících lokálních vín, většinou s výkladem charismatického sommeliéra. 

COP Travel Vinařství Stanislav Mádl Velké Bílovice

Rodina Stanislava Mádla se zabývá pěstováním vinné révy již po několik generací. Bohaté zkušenosti se zpracováním hroznů a výrobou vína vedly v roce 1993 k založení vinařské firmy.

 

Vyzkoušíme si tyto aktivity

Ubytování

Bydlet budeme celou dobu ve Vile Terme Zreče, které jsou součástí lázeňského komplexu a jsou situovány v krásném prostředí nedaleko jezera a upraveného parku. Jedná se o 10 apartmánových domů, každý má 4 apartmány a 4 dvoulůžkové pokoje. Hosté si mohou v apartmánech vařit nebo využít stravování v hotelu - v našem případě máme zajištěnou hotelovou snídani. Všechny apartmány jsou vybaveny balkónem, satelitní TV a telefonem. Kuchyně v apartmánech jsou kompletně vybavené, včetně myčky nádobí a lednice.

COP Travel Vile Terme Zreče Slovinsko

V areálu lázeňského komplexu Terme Zreče najdete deset stylových apartmánových vil obklopených lesy a krásným upraveným parkem.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • dopravu a místní pojezdy minivanem VW Caravelle nebo Peugeot Traveller (nástup a výstup Praha nebo Brno)
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v apartmánu Vile Terme Zreče (jednolůžkový pokoj za příplatek)
 • stravu formou hotelové polopenze. Snídaně formou švédských stolů, večeře bufetová.
 • program nordic walking včetně případného bezplatného zapůjčení holí
 • řízená degustaci lokálních vín s místním sommeliérem
 • hotelový bazén a wellness, 1x vstup do saun
 • lehký neformální gril s moravským vínem
Cena nezahrnuje
 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • stravu nad rámec polopenze
 • další služby hotelu a wellness
 • vstupné na Stezku v korunách stromů na Rogle
 • případná degustace vín v Chiše Staré trty
 • cestovní pojištění

Náročnost cesty

Cestujeme pohodlnými osmimístnými mikrobusy VW Caravelle nebo Peugeot Traveller s klimatizací. Kromě cesty z ČR a zpět se pak jedná o kratší přejezdy v rámci Slovinska. Nejezdíme nikdy přes noc.

 • Trasa z Prahy do Zrečí trvá cca 7 hodin bez přestávek, kterých si ale samozřejmě několik dopřejeme. Pokud budete nastupovat v Brně, počítejte o cca dvě hodiny jízdy méně.
 • Přejezd na Roglu, odkud budeme vycházet k Lovrenským jezerům, je dlouhý zhruba 17 km a časově 20 minut.
 • Po cestě zpět do ČR se zastavíme v Mariboru (40 km, cca 40 minut), čímž si cestu domů ještě příjemně rozdělíme.

Míra komfortu

Stravování a doprava

V rámci tohoto zájezdu je zajištěna polopenze v hotelové restauraci, do které snadno přejdeme lázeňským parkem během cca minuty. Kontinentální snídaně jsou formou bohatých švédských stolů, večeře formou bufetu s pestrým výběrem jídel, samozřejmě včetně polévek, hlavních chodů i dezertů. Obědy je možné si dopředu připravit v kuchyňce v apartmánu a vzít s sebou nebo využít plánovaných přestávek na Zlatém Griči a na Rogle k obědu v restauraci.

První večer vás také pozveme na malý ochutnávkový grill slovinských dobrot (např. čevabčiči, pleskavica, sýry, apod.) doplněný moravskými víny z vinařství Stanislav Mádl z Velkých Bílovic.

Po cestě domů plánujeme zastávku oběd po návštěvě v Mariboru při průjezdu do Rakouska v dálniční restauraci Autogrill Gleisdorf - Nitscha.

Prohlédněte si několik fotografií a video z tohoto zájezdu

Průvodce

COP Travel - Karel Brožek
Karel Brožek
Průvodce, vedoucí instruktor
COP TRAVEL Michaela Hrdličková
Michaela Hrdličková
Průvodce, instruktor
Michal Kůra
Michal Kůra
Expert na Slovinsko
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
Ředitel COP Travel
Přizpůsobíme program i termín na míru vaší skupině!

Všechny zájezdy z naší katalogové nabídky jsou jako stvořené i pro firemní akce či jiné kolektivy.
Program, termín i všechny služby rádi přizpůsobíme vašim preferencím.

Potřebujete poradit?
Rádi poradíme a pomůžeme s výběrem.
Mgr. Zuzana Pochylá
Mgr. Zuzana Pochylá