Víno z moravského vinařství Stanislava Mádla

Stanislav Mádl - Váš vinař!

Rodina Stanislava Mádla se zabývá pěstováním vinné révy již po několik generací. Bohaté zkušenosti se zpracováním hroznů a výrobou vína vedly v roce 1993 k založení vinařské firmy.

 

Jaká vína můžete ochutnat

Největší část produkce tvoří přívlastková vína bílých odrůd (Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Tramín červený či Ryzlink rýnský), doplněná o některá vína červená (Cabernet Moravia, André či Frankovka). V neposlední řadě se vinařství pyšní velmi vyhledávaným a oceňovaným rosé. V současnosti přibyla i vína exkluzivní řady, která se vyrábějí pouze z nejlepších hroznů špičkových odrůd.

Technologie výroby

Vinařství je naprosto technologicky soběstačné a k výrobě vína používá nejmodernější techniku a technologie - řízené kvašení apod. Vína zrají v nerezových tancích a pro školení některých odrůd se využívají dřevěné sudy barrique. V poslední době se vinařství přiklání k přírodnějšímu způsobu kvašení vína a minimalizuje se množství použitých ušlechtilých kvasinek. Tím vína zůstávají u odrůdově přirozené vůně a chutě.

Rodinné vinařství dnes hospodaří na 57 hektarech vlastních vinic, převážně v katastru obce Velké Bílovice. Část vinic se též nachází v obci Troskotovice nedaleko Pálavy.

Degustace

Ve vinařství Mádl je možno domluvit degustaci pro malé i větší skupiny. Degustace zahrnuje ochutnávku vín z produkce vinařství i odborný výklad. Základní cena degustace je od 250 Kč na osobu, včetně malého občerstvení.

Po předchozí domluvě s recepcí je možné po degustaci pokračovat v posezení v jednom ze stylových sklípků. Pro menší i větší skupiny je možno připravit raut.

Degustační a společenské prostory

Hotel Mádl jako součást vinařství má k dispozici pět různě velkých samostatných sklepních místností až pro pro 50 osob. Místnosti je možno využít pro účely privátní oslavy, firemní školení (k dispozici bezplatná Wi-Fi), firemní akce, svatby atd.

Známé osobnosti spjaté s vinařstvím Stanislava Mádla

Se jménem i vinařstvím Stanislava Mádla je spjata i celá řada známých osobností ze světa veřejného života a showbyznysu, takže se snadno může stát, že se ve vinařství potkáte např. s Jirkou Mádlem, Kristýnou Frejovou, Miluškou Bittnerovou, Hankou Kynychovou, Martinem Francem, Martinou Kociánovou, Lucií Benešovou, Tomášem Matonohou a s dalšími.

Stanislav Mádl je díky svému neotřelému humoru, specifickému proslovu a také znalostmi ze světa vína častým hostem různých beneficí či rozhlasových i televizních pořadů, dokonce se objevil jako host v sedmém díle známého českého komediálního seriálu z vinařského prostředí „Vinaři“.