Nordic walking jarní Pálavou

Kombinace aktivního pohybu s relaxací a skvělým vínem

Oblast Pálavy patří k místům, která lidi přitahovala odnepaměti – jejímu kouzlu neodoláte ani vy!

Vychutnejte si jaro na Moravě! Krok za krokem… s nordic walking!

1/3
Sportovní
Program
2
Komfort
6 - 14
Kapacita
3
Počet dnů
jaro - podzim
Období

Dost bylo válení. Pojeďte s námi na Jižní Moravu, do oblasti nádherných Pálavských vrchů, kde společně nakombinujeme aktivní nordic walking s relaxací, vínem a poznáním.

Projdeme jarním sluncem prozářenou oblast s nekonečnými vinicemi a krásnými vyhlídkami na ně. Pohodové toulání mezi vinice vyvrcholí přechodem Pálavských vrchů z vinařské obce Pavlov do okouzlujícího Mikulova. Navštívíme templářské Čejkovice, kde se necháme provonět bylinkami a čaji ve slunečném ráji Sonnentor, budeme se společně toulat krajem „Vinařů“ a Bobulí“, ochutnáme skvělá moravská vína.

Program zájezdu

Nordic walking, nebo chcete-li severskou chůzi se speciálními holemi, zvládne opravdu každý. Dokonce si můžete zvolit i své tempo bez ohledu na ostatní. Nemáte-li nordic walkingové hole, nevadí, my jich máme dostatek a rádi vám je bezplatně zapůjčíme. Záleží nám na tom, abyste si tuto jarní voňavou akci opravdu užili!

1. den
Úvodní seznámení s Nordic walking
Kombinace aktivního pohybu s relaxací a skvělým vínem

Odpolední sraz v areálu kempu Merkur (Pasohlávky). Společný program zahájí welcome drink a lehký nordic walking v přírodním areálu kempu a po březích horní Novomlýnské nádrže. Instruktor vám představí základní techniky a pravidla severské chůze. Pokročilí mohou vyrazit individuálně.

Večer můžeme strávit společně u vína a pochutin s neformálními prezentacemi zážitkových akcí COP v sezóně 2021.

2. den
Za výhledy z Pavlovských vrchů a do Mikulova
Kombinace aktivního pohybu s relaxací a skvělým vínem

Po snídani přejedeme do známé vinařské obce Pavlov. Vyšlápneme na dominantu Pálavy – Dívčí hrady. Ze zachovalé zříceniny hradu se otevírá nádherný výhled na malebnou Jižní Moravu. Po krátkém odpočinku vystoupáme na vrchol Děvín, z něhož lze za příznivého počasí spatřit i vrcholky zasněžených Alp. Sestoupíme úchvatnou jarní přírodou s koberci rozkvetlých květin zpět mezi vinice. Přes obec Klentnice vystoupáme k Sirotčímu hrádku, budeme obdivovat voňavou step na Tabulové hoře a borovicovými lesy na Turoldu odpoledne dojdeme do Mikulova.

Mikulov

Pod dominantou zámku si vychutnáme zasloužený oběd anebo aspoň posezení v kavárně (snad to již bude možné). Individuální prohlídku města lze prodloužit výstupem na Svatý kopeček, který je jedním z nejznámějších poutních míst v ČR s křížovou cestou a fotogenickou kaplí.

Po návratu do kempu doporučujeme relaxaci v Aqualandu Moravia (tobogány, saunový svět, termální voda). 

3. den
Čajový ráj Sonnentor a vinařství pana Mádla
Kombinace aktivního pohybu s relaxací a skvělým vínem

Přejezd do vinařské obce Čejkovice, kde navštívíme a prohlédneme si bylinkový a čajový ráj Sonnentor. Zde máte úžasnou příležitost pro nákup dobrot do vaší kuchyně, dárečků pro nejbližší nebo jen sobě pro radost, a v neposlední řadě také ochutnat lokální poctivé dobroty nebo netradiční kávu v bylinkové kavárně. Samozřejmě také nakoukneme do výroby bio čajů a dalších voňavých dobrot.

Po občerstvení ještě provětráme svaly severskou chůzí, vinicemi a polními cestami dojdeme do vyhlášeného vinařství Stanislava Mádla ve Velkých Bílovicích, kde je možné dát si pozdní oběd. Nakoukneme také do výrobny skvělých moravských vín, které si také můžeme na místě zakoupit.

Ukončení programu, odjezd domů.

Zážitky, které vás čekají na tomto zájezdu

Mádl TEST

Rodina Stanislava Mádla se zabývá pěstováním vinné révy již po několik generací. Bohaté zkušenosti se zpracováním hroznů a výrobou vína vedly v roce 1993 k založení vinařské firmy.

COP Travel Sonnentor Čejkovice

Zážitková exkurze ve výrobě čajů, odpočinek v čajovém salonu s kavárnou Čas na čaj, procházka Bylinkovou zahradou sv. Hildegardy s výstupem na Vyhlídku na výsluní nebo akce Sluneční ochutnávání či Sluneční bylinkobraní, tak se dá příjemně strávit čas v čejkovickém Bylinkovém ráji.

Sportovní kurz pro školy - přechod Pálavy

Překrásný panoramatický výšlap z vinařské obce Pavlov, přes majestátný nejvyšší vrchol Pálavy Děvín, až do romantického Mikulova.

Vyzkoušíme si tyto aktivity

Ubytování

Ubytováni budeme na 2 noci v autokempingu Merkur Pasohlávky v apartmánech pro 2 nebo 4 osoby. Každý apartmán má vlastní sociální zařízení a vybavenou kuchyňku (lednička, varná konvice, vařič, mikrovlnná trouba, nádobí). K dispozici je TV a venkovní posezení.

Autocamp Merkur Pasohlávky

Ideální místo pro letní rodinnou dovolenou, školní i sportovní pobyty.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Dopravu mikrobusem (nástupní místa: České Budějovice, Jihlava, Brno) vč. přejezdů během programu
 • Wellcome drink s občerstvením
 • 2x ubytování v apartmánu
 • Turistický poplatek
 • Program Nordic walking s instruktory
 • Zapůjčení NW holí
 • Degustaci vín z vinařství Mádl
 • Zákonné pojištění CK
Cena nezahrnuje
 • Stravování

 

Do ceny též není zahrnuto žádné vstupné, které si účastníci platí individuálně nad rámec námi organizovaného programu.

Náročnost cesty

 • Páteční zahajovací nordic walking procházka proběhne pouze v areálu kempu, cca 2,5 km dlouhý okruh je rovinatou kombinací zpevněných cest a travnatého porostu. Se začátečníky řízeně obejdeme jedno kolečko s nácvikem techniky, pokročilí si zvolí počet okruhů podle své libosti.
 • Sobotní hlavní trip přestavuje přibližně půldenní výšlap v délce přibližně 12 km s převýšením necelých 500 m, převážně se budeme pohybovat v terénu, nepatrná část je po asfaltu.
 • V neděli nás čeká cca 11 km lehce zvlněné trasy s převýšením 106 metrů. Terén je kombinace tvrdého podloží a polních cest.

Míra komfortu

Strava

Strava není zahrnuta v ceně, snídaně, obědy a večeře si zajišťují účastníci individuálně ve vlastní režii. Lze využít plně vybavené kuchyňky v apartmánu nebo restaurace (v rámci programu i v areálu kempu).

Doprava

Cestujeme komfortními minivany VW Caravelle nebo Peugeot Traveller.

V případě zájmu o vlastní dopravu prosíme o domluvu předem.

Mapa

Trasa zájezdu na Mapy.cz

Průvodce

COP Travel - Karel Brožek
Karel Brožek
Průvodce, vedoucí instruktor
COP TRAVEL Michaela Hrdličková
Michaela Hrdličková
Průvodce, instruktor
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
Ředitel COP Travel
Přizpůsobíme program i termín na míru vaší skupině!

Všechny zájezdy z naší katalogové nabídky jsou jako stvořené i pro firemní akce či jiné kolektivy.
Program, termín i všechny služby rádi přizpůsobíme vašim preferencím.

Potřebujete poradit?
Rádi poradíme a pomůžeme s výběrem.
Mgr. Zuzana Pochylá
Mgr. Zuzana Pochylá