TOP

Sportovní kurzy ve Slovinsku - Bovec

„Přišel jsem, viděl jsem, úžasem jsem zkoprněl!“

Takto nezapomenutelně popsal jeden z našich účastníků právě absolvovaný zážitkový školní sportovní kurz, které ve slovinských Julských Alpách realizujeme především pro žáky a studenty středních škol již od roku 2005.

Kde sportovní kurzy realizujeme?

Horské městečko Bovec patří mezi nejznámější outdoorová a sportovní horská střediska ve Slovinsku. Je vyhledáváno pro svoji atraktivnost vodáky, příznivci horských sportů, horolezci, paraglidisty, horskými cyklisty a běžci, lyžaři a freeridery z celé Evropy. Lokalita je velmi oblíbená i mezi českými turisty, kterých meziročně v Bovci nezanedbatelně přibývá.

Bovec leží na úpatí Julských Alp, v bezprostřední blízkosti Triglavského národního parku a svojí polohou je součástí trojmezí Slovinsko - Rakousko - Itálie.

Z ČR lze do Bovce dojet autobusem za 10 - 12 hodin (dle místa odjezdu), autem téměř o polovinu rychleji.

Klademe důraz na kvalitu programu a vaši bezpečnost

Intenzivní program sportovního kurzu vedou naší zkušení čeští instruktoři a průvodci, kteří pro svoji práci využívají metody zážitkové pedagogiky s maximálním důrazem na bezpečnost!

Průvodci canyoningu i raftingu jsou naopak místní a jsou samozřejmě držiteli nezbytných licencí a oprávnění. Pokud na vás „nevyjde“ český mluvící průvodce, navíc jako bonus si např. při raftingu můžete s některým průvodcem poklábosit anglicky.

Možnosti zajištění cestovního pojištění nebo pojištění storna zájezdu u našeho partnera Union Pojišťovna Vám rádi představíme na osobní schůzce.

1. den
Turistika na soutoku Soči a Koritnice
COP TRAVEL Turistika na soutoku řek Soča a Koritnica

Po nočním přejezdu z Čech a ubytování následuje úvodní informační meeting a společná prohlídka Bovce.

Po obědě vyrazíme na nenáročnou túru údolím k soutoku řek Soča a Koritnica. Spatříte-li je poprvé, jejich průzračná voda a tyrkysově zbarvené tůně vás nepřestanou fascinovat. Zhoupneme se při přechodu několika atraktivních lanových mostů nad šumícími peřejemi obklopených překrásnou přírodou. Těšte se i na některou z našich zážitkových zábavných her! Odvážlivci se mohou nechat pokřtít skokem ze skalního útesu do smaragdové Soči.

2. den
Ochutnejte divokou Soču na raftu!
COP TRAVEL Ochutnej divokou Soču na raftu!

Údolí Soči je jako stvořené pro splouvání divoké vody. Rafting zde patří mezi nejvyhledávanější skupinové aktivity. Klidné úseky se střídají s členitými peřejemi, kterými raft bezpečně projede jen za společného úsilí posádky vedené zkušeným kormidelníkem. Proplujeme zajímavými úseky, ke kterým se váží pohnuté vzpomínky na těžké zákopové boje tzv. Sočské fronty v I. světové válce anebo také natáčení hollywoodské akční scény z druhého dílu Letopisů Narnie - Princ Kaspian.

Doplňkovým / střídacím programem (podle velikosti skupiny) je lehká turistika v okolí Bovce, popř. nordic walking.

3. den
Je libo koupání v Bibione, návštěva Škocjanských jeskyní nebo romantický Bled?
COP TRAVEL Je libo koupání v Bibione, návštěva Škocjanských Jam nebo romantický Bled?

Středa je ve znamení odpočinku. Takže hurá na celodenní výlet. Máme z čeho vybírat:

Atraktivní a romantické jezero Bled

Parádní koupání doplní procházka kolem jezera s ochutnávkou místní cukrářské speciality Kremšnit. Můžeme navštívit překrásný a monumentální Bledský hrad a projít si nedalekou Vintgarskou soutěsku plnou peřejí, vodopádů a tišin s hejny velkých pstruhů.

Italské letovisko Bibione

Užijeme si plážových radovánek v Bibione, které bývá v tomto období na rozdíl od prázdnin poloprázdné. Vykoupeme se v moři, pochytáme trochu bronzu a samozřejmě ochutnáme vynikající italskou zmrzlinu, pizzu nebo dokonalou kávu. Pobavit se můžeme i aktivněji na šlapadlech, při plážovém volejbalu nebo si jen tak zaházet freesbee.

Škocjanské jeskyně

Unikátní jeskynní systém zapsaný do světového kulturního dědictví UNESCO nabízí nezapomenutelné zážitky při komentované prohlídce (anglicky, německy, rusky, italsky, francouzsky. španělsky nebo slovinsky), trvající cca půldruhé hodiny. Následně si ještě můžeme sami projít venkovní část s propastmi a překrásnými scenériemi, občerstvit se v příjemně vybavené turistické restauraci nebo si zakoupit suvenýr.

4. den
Adrenalinová pecka – canyoning!
COP TRAVEL Adrenalinová pecka – canyoning!

A kdy budeme fasovat ty kánoe? Oblíbená otázka, kterou slýcháme od účastníků TOP adrenalinové aktivity, kterou můžete na tomto sportovním kurzu zažít, nás vždy pobaví.

Kánoing není canyoning

Canyoning patří mezi nejatraktivnější aktivity v outdoorovém Slovinsku. Jedná se o atraktivní prostup skalním kaňonem s tekoucí vodou, v rámci kterého vás čekají různé přírodní skluzavky, skalní tobogany, skoky do vody, plavání i chůze exponovaným terénem. Provede nás zkušený místní průvodce s patřičným oprávněním ze spřátelené agentury Alpicenter, která nám zapůjčí i nezbytné vybavení - neopren, helmu, neoprenové boty, popř. úvazek s vybavením nebo bundu. Potřebné instrukce nás rovněž neminou a poté již hurá za dobrodružstvím!

5. den
Přes Laghi di Fussine na cestě domů
COP TRAVEL Přes Laghi di Fussine na cestě domů

Z Bovce odjíždíme dopoledne, takže ještě zvládneme procházku k překrásným italským jezerům Laghi di Fussine pod majestátními stěnami Mangrtu. Po závěrečné kávičce na molu u jezera definitivně odjedeme domů.

Výše popsaný program je pouze orientační. V praxi se odehrává podle předem odsouhlaseného harmonogramu, s přihlédnutím na aktuální počasí a jeho vývoj, reálnou kondici a vybavení účastníků, vývoj atmosféry ve skupině a také s ohledem na chování samotných účastníků.

Konečné rozhodnutí o programu je vždy na vedoucím průvodci, s jeho plnou zodpovědností.

Zážitky, které můžete zažít na tomto zájezdu

COP Travel Slovinsko Park Škocjanske jame

V srdci Oblastního parku Škocjanske jame leží Škocjanské jeskyně – jeskynní systém jediný svého druhu na světě, zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

V rámci tohoto zájezdu si můžete vyzkoušet tyto atraktivní a adrenalinové aktivity

Outdoorové ubytování a domácí česká strava

Komfort ubytování odpovídá sportovnímu outdoorovém kurzu. Zázemí tedy poskytuje Alpicenter Camp Bovec nebo Camp Vodenca, kde budete bydlet ve vlastních stanech. K dispozici je solidní sociální zázemí a sprch včetně možnosti dobíjení mobilních telefonů a další elektroniky. Součástí moderního kempu je také prostor pro společné posezení a atraktivní lanový park.

COP Travel Alpi Center Camp Bovec Slovinsko

Ideální místo pro aktivní rodinnou dovolenou, sportovní nebo outdoorové nadšence, firemní zážitkové akce a školní sportovní pobyty. 

Camp Vodenca, Bovec, Slovinsko

Členitý, ale útulný kemp nedaleko soutoku známých slovinských řek Soča a Koritnica, na úpatí Julských Alp, nedaleko horského městečka Bovec. 

 

Je libo gulášek nebo rajskou?

Prázdné žaludky nemáme rádi ani my a kvalitní jídlo je základ. Stravování proto zajišťuje náš personál. Vaříme výbornou domácí stravu bez prefabrikátů a náhražek, takže si na své přijdou nejen velcí jedlíci, ale i gurmáni. No, posuďte sami - vaříme např. výborný gulášek s houskovým knedlíkem nebo těstovinou, krůtí na slanině a zelenině s rýží basmati nebo domácí rajskou omáčku s masovými koulemi a kolínky. Pestré a bohaté snídaně jsou standardně formou švédských stolů.

Mapa

Trasa zájezdu na Mapy.cz

Průvodce

COP Travel Jana Svobodová
Jana Svobodová
Průvodkyně, instruktorka
COP Travel - Karel Brožek
Karel Brožek
Průvodce, vedoucí instruktor
Kateřina Matulková - instruktorka COP
Kateřina Matulková
Průvodkyně, instruktorka
COP TRAVEL Michaela Hrdličková
Michaela Hrdličková
Průvodce, instruktor
Michal Kůra
Michal Kůra
Expert na Slovinsko
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
Ředitel COP Travel
Tereza Matulková - instruktorka COP
Tereza Matulková
Průvodkyně, instruktorka
COP Travel Veronika Kubátová
Veronika Kubátová
Průvodce, instruktor
Přizpůsobíme program i termín na míru vaší škole!

Rádi vyhovíme všem vašim přáním, ale ani naše kapacita není neomezená. Rezervujte si termín včas!

Potřebujete poradit?
Poradíme a pomůžeme s výběrem.
Petr Hrdlička
Bc. Petr Hrdlička