Alpi Center Camp Bovec

První český kemp ve Slovinsku – domluvíte se tu česky.

Ideální místo pro aktivní rodinnou dovolenou, sportovní nebo outdoorové nadšence, firemní zážitkové akce a školní sportovní pobyty. 

 

Alpi Center Camp Bovec se nachází ve slovinském horském městečku Bovec, v samém srdci outdoorových aktivitv údolí řeky Soči v Julských Alpách. 

Kemp vyrostl nedaleko letiště v Bovci v roce 2022 a navázal tak na dlouholeté působení outdoorové agentury Alpi Center v Campu Polovnik a Base campu Bovec. Od května 2022 poskytuje ubytovací služby v primárně stanovém kempu a dále outdoorové a adrenalinové aktivity, zejména canyoning, rafting, hydrospeeding, jízdu na kajaku, klientskou speleologii a další. 

Najdete zde útulné domácí prostředí a přátelskou atmosféru. Vzhledem k respektu k přírodě a klidu návštěvníků se nejezdí autem mezi stany, ale parkuje na parkovišti na okraji kempu.

Ubytování v Alpi Center Campu Bovec je ideální variantou pro ty, kteří chtějí mít klid na odpočinek a přitom noční život a zábavu v Bovci na dosah. Pár kroků od kempu je centrum horského městečka s kavárnami a další infrastrukturou. V kempu najdete posezení pod velkým přístřeškem. 

Personál kempu mluví slovinsky, anglicky a také česky, což je na cestách v zahraničí vždy velmi milé. 

Proč sem rádi jezdíme

Centrum outdoorových programů využívá ubytovací a programové služby Alpi Center již od roku 2008, zejména pro školní sportovní kurzy českých středních škol, firemní programy nebo také na klientské tripy se zaměřením na nordic walking. Ve spolupráci s Alpi Center jsme v Bovci zrealizovali 10 ročníků interního base campu pro instruktory Centra outdoorových programů.

Lidé z Alpi Center Camp Bovec nejsou pro nás jen partneři, ale zejména kamarádi, se kterými se rádi opakovaně potkáváme a zažíváme milé a příjemné chvíle.

Vybavení a zázemí kempu

WC, sprchy, teplá i studená voda, elektřina, společná lednice, Wi-Fi. K dispozici máte ohniště i gril, samozřejmě zdarma. Vybavení pro kempování (stany, spacáky apod.), stejně jako vybavení pro vaření (nádobí, vařiče apod.), si přivezte vlastní. 

V tomto kempu se smí pouze stanovat, camper stop najdete na parkovišti pod lanovkou na Kanin. 

Co najdete v nejbližším okolí

  • 5 minut chůze do centra Bovce – najdete zde obchody, restaurace, kavárny, bary, info centrum, bankomaty, tržnice, cukrárna se zmrzlinou 
  • 60 minut pohodové chůze k oblíbenému a fotogenickému vodopádu Virje
  • 1 minuta na rafting, canyoning a další vodní aktivity. Recepce oudoorové základny Alpicenter, která tyto adrenalinové aktivity poskytuje, je přímo u kempu.
  • 5 minut na sportovní letiště Bovec, kde si můžete objednat panoramatický vyhlídkový let nad Julskými Alpami nebo tandemový seskok padákem

Skvělá výchozí pozice pro vaše výlety a aktivity

Alpi Center Camp Bovec má strategickou pozici pro vaše výlety, horské tripy nebo sportovní vyžití.

Kanin a Sella Nevea

Na samém okraji Bovce se nachází kabinková lanovka na majestátný Kanin, ze kterého můžete obdivovat panoramatické výhledy na dech beroucí údolí řeky Soči, nebo se vydat na některý z horských turistických tripů. Nabízí se např. sestup do italského střediska Sella Nevea, po cestě odbočit u horské chaty Rifugio Celso Gilberti (zde se dá vydatně občerstvit) k nástupu na via ferratu Brigata Julia (zde musíte mít potřebné vybavení) k vrcholu Kaninu, a poté na cca dvouhodinový turistický přechod zpět ke stanici lanovky, kde se můžete po zásluze odměnit nějakou dobrotou v restauraci. 

Cyklovýlety do hor i údolím řeky Soči

Pokud jste vášnivými cyklisty a nebojíte se kopcovitého terénu, můžete si protáhnout údy náročnými silničními výjezdy na sedlo Mangartu (cca 2000 m.n.m.) nebo sedlo Vršič (1611 m.n.m.). Pokud máte raději jízdu rovinnatějším terénem nebo z kopce, můžete vyrazit na jih přes Kobarid až do Nové Gorice nebo dokonce až na pobřeží Jaderského moře v Itálii. Vyznavači terénní cyklistiky najdou určitě zalíbení v technických sjezdech pod lanovkou na Kanin, popř. mohou využít mezinárodní turistické a cyklistické trasy Alpe Adria Trail.

Rafting, canyoning a další vodní sporty

Máte-li rádi kolem sebe vodu, jste na ideálním místě. Pádlovat na kajaku můžete na řekách Koritnica a Soča, na druhé jmenované lze vyzkoušet rafting nebo hydrospeeding. Dostatek vody si lze vychutnat i při stále populárnějším canyoningu, který je kombinací chůze, plavání, skoků do vody, přírodních tobogánů a skluzavek v horském vodním kaňonu. Koupání pro otrlé nabízí např. Soča v nádherných Velikih koritech, kde si můžete zaskákat do vody, osvěžit se nebo si jenom udělat pohodu na přírodních plážičkách. Vaši odolnost jednoznačně deklaruje to, že dokážete vlézt do vody s teplotou pouhých 8 stupňů Celsia.

Za koupáním k moři

Na odpočinek a relax u teplejší vody můžete vyrazit k moři - buď slovinskému, nebo k italskému. Slovinské 47 km krátké, ale nádherné středomořské pobřeží není rozhodně obdobou českých kolonií v Chorvatsku, Čechy tu prakticky nepotkáte, pouze ty, kteří sem zajeli z Alp. Na koupání si můžete zajet např. na pláž do Portorože a spojit tento odpočinkový výlet návštěvou nejkrásnějšího přímořského slovinského města Piran. Italská oblíbená přímořská letoviska Bibione, Caorle, Jesolo nebo Lignano naopak zní poměrně často češtinou, bývají plnější, vhodnější jsou ale pro rodiny s dětmi díky pozvolně klesajícím pískovým plážím a zabavným vyžitím. Dojezd z Bovce je cca 2 hodiny.

Za vínem anebo historií 1. světové války

Vyznavači dobrého vína mohou uspokojit svoje potřeby návštěvou oblasti a vinařství Goriška Brda, kde mohou ochutnat skvělá slovinská vína, prohlédnout si historické městečko Šmartno, které se tyčí nad vinicemi a po cestě zpět navštívit Sabotínské muzeum I. sv. války. Pokud vás zajímá toto historické téma, doporučujeme návštěvu Kobaridského muzea (15 min. autem z kempu), nebo turistický výlet k pevnostem Kluže a Herman, popř. komplexu Ravelnik s možností vlastní aktivní prohlídky.

Poznávací výlety

Poznávací výlety můžete směrovat do vnitrozemí, zejména do oblastí známého Bledského jezera s Vintgarskou soutěskou, Bohinjského jezera s vodopádem Savica či do hlavního města Ljubljana, kde se snoubí dynamický a moderní rozvoj s historickou majestátností. Za návštěvu určitě stojí nádherné jeskynní systémy Postojnska jama a Škocjanske jame (UNESCO), nebo oblast Lipica s chovem nádherných a světoznámých lipicánských koní.

Kudy se do kempu dostanete

Adresa: 
Rupa 14, 5230 Bovec, Slovinsko
GPS: 46°20'6.286"N 13°33'11.025"E
Mapy.cz

Z České republiky pojedete ideálně po rakouské dálnici A2 až do Itálie, z dálnice sjedete po cca sedmi kilometrech za hranicemi do italského Tarvisia, dále již směr Bovec okolo jezera Lago del Predil a sedlo Predel (1156 m.n.m.) s hraničním přechodem do Slovinska. Následuje sjezd serpentinami do údolí řeky Koritnice, odkud je to již několik málo minut jízdy do Bovce. Po příjezdu do Bovce projedete kruhovým objezdem rovně a pokračujete po obchvatu městečka na další kruhový objezd, na kterém sjedete prvním výjezdem a po sto metrech odbočíte doprava k Alpi Center Camp Bovec. Dobro došli! 

Příjezd do kempu a ubytování je možné pouze mezi 8 a 20 hodinou. Přizpůsobte tomu, prosím, vaši cestu.