Canyoning

„Tobogány, skoky, plavání, slaňování, ale i běžná chůze vodou - to je canyoning!“

Na canyoning překvapivě nepotřebujeme kánoe. Helmu a neoprén ale již mít musíme. Vodní horská dobrodružství se zkušenými průvodci realizujeme především v našem „domovském“ Slovinsku, v oblasti Bovce v Julských Alpách ve spolupráci s místní agenturou s českými kořeny Alpicenter.

Stačí ti termotriko a plavky, zbytek nafasuješ!

Tak zní úvodní pokyny průvodce canyoningu před startem na tuto zábavnou, ale také adrenalinovou aktivitu. Zbytek vybavení obdržíte společně s nástupem na trip, pěkně podle vaší velikosti. K autu nebo autobusu tedy odcházíme patřičně obtíženi kompletním neoprenem, botami ze stejného materiálu a také povinnou a důležitou přilbou.

Po transportu na místo určení zde necháme všechny nepotřebné věci (ručník, náhradní oblečení atd.) a odcházíme pouze s vybavením na zádech a neoprenovými botami na nohou do kopců na místo, kde teprve začíná samotný canyoning.

Zde následuje nejprve bezpečnostní proškolení průvodcem a pak se již pomalu vnoříme do panenské a téměř nedotčené přírody, kterou se klikatí náš kaňon. Mezi zážitky patří nejen první „zatečení“ studené vody pod neopren, ale zejména různé skoky, skluzavky, přírodní tobogány, kterých je v kaňonu bezpočet. A když z kaňonu na konci opět vylezeme, endorfiny tryskají z našich těl.

V tuto chvíli není nic hezčího, než si společně „plácnout“ s dalšími účastníky našeho tripu a vzájemně se podělit o společné intenzívní zážitky. To je canyoning!

Canyoning - adrenalinová pecka! (zdroj: Alpicenter)