Advent v Ljubljani

Kouzelná vánoční atmosféra na nábřežích řeky Lublaňky

Vánoce v hlavním městě Slovinska patří k těm nejkouzelnějším. Pohádkovou atmosféru vytváří říčka Lublaňka, která protéká historickým centrem městem. Vánoční trhy tedy neprobíhají na náměstí, ale na obou jejích krásně nazdobených březích. Dominantou trhů je vánoční strom na Prešerenově náměstí. Slavnostně nasvícený ljubljanský hrad nad námi hlídá pohodovou atmosféru.

Poznávací
Program

Více informací o typech programu

3
Komfort

Více informací o úrovni komfortu

6-20
Kapacita

Více informací o počtu účastníků

3
Počet dnů
zima
Období

Více informací pro zájemce o zájezd na míru.

Vychutnejte si slovinský advent, vánoční gastronomii a relax v římském stylu

Zamíříme rovnou do Ljubljany, kde si užijeme si kouzelnou večerní prohlídku centra města. Budeme ochutnávat slovinská vánoční jídla a výborná vína a punč.  Vánočně vyzdobená nábřeží, centrum města a hrad nad městem dělají z Ljubljany jedno z nejhezčích adventních hlavních měst. Druhý den nás dopoledne čeká průvodcovaná prohlídka města. Naše skvělá průvodkyně Ksenije nás provede historií Ljubljany, zaměří se na tvorbu architekta Jože Plečnika a prohlídku zakončíme na ljubljanském hradě, kam si vyšlápneme nebo vyjedeme zubačkou.

Cestu zpět si zpestříme zastávkou v nejstarším slovinském městě Ptuj, kde si užijeme skvělý relax v místní lázních a objevíme i ptujské podzemí protkané vinařskými sklepy.

Program zájezdu

1. den
Přejezd do Ljubljany a vánoční atmosféta v centru města
COP Travel Advent v Ljubljani vánoční atmosféra

Po ranním srazu v Praze nebo v Brně přejedeme přes Rakousko přímo do Ljubljany, kam dorazíme v odpoledních hodinách. Po ubytování v hotelu v centru města vyrazíme pěšky do historického centra. Projdeme si nejdůležitější místa a budeme si vychutnávat vánoční atmosféru se vším, co k adventu prostě patří. Ochutnáme místní speciality, vína a punče a užijeme si vánoční pohodu na břehu řeky Lublaňky.

2. den
Prohlídka Ljubljany a římské lázně v Ptuji
COP Travel Slovinsko Advent v Ljubljani

Ljubljana

Po snídani nás čeká průvodcovaná prohlídka města ve společnosti naší slovinské odbornice. Vydáme se po stopách architekta Jože Plečnika, poznáte dávnou historii symbolu Ljubljany – tajemného draka. Poté si vyjdeme (nebo vyjedeme lanovkou) na Ljubljanský hrad, který se tyčí nad historickým centrem města a který vás zaujme svojí architekturou a uchvátí nádhernými výhledy na město i okolní Alpy.

Ptuj

Po obědě se přesuneme do nejstaršího slovinského města Ptuj, které vzniklo již v dobách Římské říše. Malebnému historickému centru s řadou zákoutí a klikatými uličkami vévodí středověký hrad. Od hradeb se otevírá nádherný výhled na město pod námi usazené v údolí řeky Sávy. My se ubytujeme ve vyhlášených lázních Terme Ptuj, které vás zavedou svou atmosférou a stylem do dávných dob Římské říše a užijeme si skvělý relax a večeři.

3. den
Nejstarší slovinské město Ptuj a cesta domů
COP Travel Advent v Ljubljani Ptuj

Ptuj

Dominantou města je hrad Ptuj, jehož historii je možné vysledovat už v 10.století. Město je také známé unikátním masopustním průvodem masek - Kurentovanje, který je právem zapsaný na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Je to také významná vinařská oblast s rozsáhlými sklepy pod historickým jádrem města.

Dopoledne po snídani nás čeká průvodcovaná prohlídka Ptuje, navštívíme hrad a ochutnáme skvělá ptujská vína. Po obědě budeme mít možnost nakoupit dárky a slovinské dobroty a vydáme se na cestu zpět do ČR, kam dojedeme ve večerních hodinách.

Zajímavosti k programu

Ptuj - Kurentovanje

Samotný průvod masek - v čele s Kurentem - zde můžete vidět v době masopustních karnevalů v únoru, ale muzeum těchto masek je k vidění celoročně přímo na hradě. Kurent je maska, která je asi nejvíc podobná čertu. Je z ovčí vlny, peří, má velké rohy a červený jazyk a okolo pasu zvony. Kurent je v čele, ale celý průvod se skládá z dalších mnoha masek, které mají svoji důležitost, význam a příběh. Historie Kurentovanje sahá až do doby Keltů a díky své jedinečnosti je tento průvod masek zapsán od roku 2017 na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Dílo architekta Jože Plečnika

Talentovaný architekt Jože Plečnik je znám např. díky Trojmostí a Národní knihovně v Ljubljani a z Prahy známe třeba kostel Nejsvětějšího srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad. V roce 1911 se přestěhoval na pozvání samotného Tomáše Garrique Masaryka do Prahy, aby pracoval na obnově vnitřních i venkovních prostor Pražského hradu i úpravách lánského zámku.

Ne nadarmo se Jože Plečnikovi přezdívá otec moderní architektury a po jeho stopách (nejen) v Ljubljani se zkrátka vyplatí vydat.

Zážitky, které vás čekají na tomto zájezdu

COP Travel Degustace slovinských vín

Ve rámci vybraných zájezdů do Slovinska vás pozveme do některého z vinařství na ochutnávku vynikajících lokálních vín, většinou s výkladem charismatického sommeliéra. 

COP Travel Slovinsko Terme Ptuj

Ve lázních Terme Ptuj jde ruku v ruce profesionální zdravotní péče a rozsáhlé relaxační programy. S jejich pomocí se tak můžete zbavit bolesti a využít veškerou doplňkovou léčbu.

Ubytování

COP Travel Slovinsko City hotel Ljubljana

City Hotel najdete v samém srdci hlavního města Slovinska Ljublany.

COP Travel Slovinsko Grand Hotel Primus Ptuj

Grand Hotel Primus je útočištěm pro lidi, kteří chtějí obnovit svou vitální energii a být obklopeni zdravím, harmonií a pohodou.

Ubytovaní budeme ve dvoulůžkových pokojích v hotelu 3-4* s polopenzí. Jednolůžkové pokoje lze zajistit za příplatek. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • dopravu minivanem (nástupní místa: Praha, Brno) včetně přejezdů během programu
 • 2x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu 3-4* s polopenzí. Jednolůžkový pokoj za příplatek.
 • vstup do lázní a wellness centra
 • místní průvodce v Ptuji a Ljubljani
Cena nezahrnuje
 • stravu nad rámec ubytování (oběd)
 • vstupy na zpoplatněná místa (hrady, muzea, lanovky atd.)
 • degustace v Ptuji
 • vstup do saunových světů v lázních
 • cestovní pojištění

Náročnost cesty

 • Cestujeme komfortními osmimístnými minivany VW Caravelle nebo Peugeot Traveller. V případě zájmu o vlastní dopravu prosíme o domluvu předem.
 • Délka cesty z Prahy do Ljubljany je cca 700 km, z Brna zhruba o 200 km méně. Cesta z Prahy nám potrvá přibližně (dle provozu) sedm hodin bez přestávek, kterých budeme mít dostatečné množství.
 • Přejezd Z Ljubljany do Ptuje je dlouhý cca 140 km a zvládneme ho za hodinu a půl. O tento čas se nám poté zkrácí cesta zpět do České Republiky. 

Míra komfortu

Ubytování

Ubytovaní budeme ve dvoulůžkových pokojích v hotelu 3-4* s polopenzí. Jednolůžkové pokoje za příplatek.

Strava

Snídaně (kontinentální) formou bufetu je zahrnuta v ceně, stejně tak večeře formou bufetu, obědy si zajišťují účastníci individuálně ve vlastní režii. Vždy vám doporučíme osvědčené místo a poradíme s výběrem. Slovinská gastronomie je vyhlášená a právem je Slovinsko držitelem titulu Evropská gastronomická destinace roku 2021.

Program

 • náročnost je minimální, jedná se vždy o procházky městy s výšlapem na hrad, který je ale možný v Ljubljani nahradit výjezdem lanovkou. Doporučujeme pohodlnou obuv.
 • druhý den je doplněný odpočinkem a relaxem v lázních Ptuj

Mapa

GPX soubor
Trasa zájezdu na Mapy.cz

Průvodce

COP Travel průvodce pro Slovinsko Ksenija Mravlja
Ksenija Mravlja
Průvodkyně Slovinsko
Michal Kůra
Michal Kůra
Expert na Slovinsko
Přizpůsobíme program i termín na míru vaší skupině!

Všechny zájezdy z naší katalogové nabídky jsou jako stvořené i pro firemní akce či jiné kolektivy.
Program, termín i všechny služby rádi přizpůsobíme vašim preferencím.

Potřebujete poradit?
Rádi poradíme a pomůžeme s výběrem.
Mgr. Zuzana Pochylá
Mgr. Zuzana Pochylá