Slovinskem aktivně - komfortněji

Dokonalé zelené hřiště pro milovníky aktivní dovolené.

Užijte si nádhernou přírodu a outdoorové aktivity ve spojení s pohodlím horských hotelů, komfortních apartmánů a lázní.

2/3
Sportovní
Program
2
Komfort
6-14
Kapacita
5
Počet dnů
Jaro - léto
Období

Slovinsko je jedinečnou přírodní tělocvičnou a hřištěm, které splní všechny vaše představy o aktivním trávením volného času.

Vychutnáme si Slovinsko v jeho nejatraktivnější podobě. Užijeme si nádhernou zelenou přírodu po svých, na kole a sjedeme si i jednu z nejkrásnějších řek na světě, smaragdovou Soču.

Sílu hned na startu nabereme v krásných lázních v Kamnicko-Savinjských Alpách na úpatí Velike planiny, kterou si pak vychutnáme s pomocí lanovky. Nádherné výhledy na tuto část Alp nás určitě nadchnou.

Kranjska Gora je vyhlášené lyžařské středisko, ale my ji budeme poznávat v letních měsících. Na kole se vydáme malebnou krajinou podél řeky Sávy a dojedeme až do Mojstrany, která je branou k výstupu na Triglav. S některými zájemci objevíme vyhlášené království letů na lyžích - Planici.

Zbytek našeho putování budeme prozkoumávat nádherné údolí řeky Soča, kterou si sjedeme na raftu. Objevíme tajemné soutěsky a vodopády a vychutnáme si místní delikatesy a vína. Na závěr vyjedeme nejvýš položenou horskou silnicí ve Slovinsku až do Mangartského sedla, které nám poskytne nezapomenutelné výhledy.

1. den
Lázeňský relax v Terme Snovik
COP Travel Slovinsko hotely Terme Snovik

Po ranním srazu v Praze nebo v Brně se přesuneme do lázní Terme Snovik, které leží přímo na úpatí Velike planiny. Přijedeme v odpoledních hodinách a budeme mít dostatek času nabrat sílu na další dny v místních lázních. Po výborné slovinské večeři bude dostatek času k vychutnání skvělého slovinského vína.

2. den
Z Velike Planiny až do Kranjske Gory
COP Travel Slovinsko hotely Velika planina
Velika planina

Po snídani se přesuneme k lanovce na Velikou planinu. Je to jedinečná náhorní plošina, která je vyhlášená nádhernými kvetoucími loukami, úchvatnými výhledy na okolní Kamnicko - Savinjské Alpy a především je to jedinečný a zachovalý pastevecký skanzen. Návštěvu Velike planiny okořeníme ochutnávkou místních pálenek a ochutnáme typická horská jídla v místní horské chatě.

Kranjska Gora

V odpoledních hodinách se krátkým přejezdem přesuneme do vyhlášeného střediska Kranjska Gora. Ta je známá spíš lyžařům a milovníkům letů na lyžích v nedaleké Planici, ale svoje kouzlo má i v letních měsících. Po ubytování a večeři budeme mít dostatek času na procházku tímto malebným alpským městečkem

3. den
To nejlepší z Julských Alp
COP Travel Slovinsko hotely Planica Zip line

Další den po snídani vyrazíme na pohodovou vyjížďku na kolech malebným údolím řeky Sávy. Náš cíl je vesnička Mojstrana se stylovým muzeem alpinismu. Po obědě objevíme mekku letů na lyžích v Planici. Vyzkoušíte vzdušnou ZIP LINE, která kopíruje známý mamutí můstek. Před výjezdem do nejvyššího sedla ve Slovinsku se ještě osvěžíme v nádherném jezeře Jasna. Pak už vyrazíme přes sedlo Vršič (1.611 m) do údolí řeky Soča a než dojedeme do městečka Bovec, vystoupáme ještě k úchvatnému krasovému vývěru této smaragdové krásky. Večer už budeme trávit v kouzelném horském městečku Bovec, které je centrem outdoorového dění ve Slovinsku.

4. den
Rafting, nordic walking a na závěr grill se skvělým vínem
COP Travel Slovinsko hotely Bovec Soča rafting
Soča

Téměř celý tento den se budeme věnovat řece Soče a jejímu okolí, která je právem nazývána jednou z nejhezčích řek na světě. Dopoledne si užijeme její divoké přeje a při raftingu se zkušenými místními průvodci vás necháme nahlédnout do jejich tajemných a divokých zákoutí. Seznámíme se s její krvavou válečnou historií z období Sočské fronty v první světové válce. Na konci raftingu pro vás připravíme příjemné občerstvení.

Kobarid

Po načerpání sil se vydáme dál kolem řeky po svých. Vyzkoušíme si nordic walking a pohodovou vycházkou dojdeme až do městečka Kobarid, kde sídlilo velení Sočské fronty a kde dnes najdeme muzeum Sočské fronty. Po cestě ještě uděláme odbočku k tajemnému vodopádu Kozjak.

Piknik

Večer si užijeme ve společnosti skvělého slovinského jídla a vína. Připravíme pro vás posezení u grilu a degustaci slovinských vín.

5. den
Přes majestátný Mangart zpátky domů
COP Travel Slovinsko hotely Mangart
Mangart

Ráno budete mít příležitost ještě nakoupit dárky, suvenýry či slovinské dobroty a vína a vyrazíme domů. Ještě jedna významná zastávka nás ale čeká. Vyjedeme doslova do oblaků do Mangartského sedla, kam vede nejvýš položená a pořádně vzdušná silnice. S auty se dostaneme do nadmořské výšky téměř 2100 m, odkud se vydáme na krátký výšlap okořeněný nádhernými výhledy. Poobědváme u našeho kamaráda Erika na Mangartské koče, kde si vychutnáme výborná slovinská horská jídla a po kávě a palačinkách vyrazíme z oblak směr domů. Po sjezdu z hor se ještě můžeme před dlouhou cestou osvěžit v italském jezeře Lago del Predil.

Následně nás už čeká cesta do ČR, kam dojedeme ve večerních hodinách.

Velika planina

je nádherná náhorní plošina v Kamnicko-Savinjských Alpách. Dostane se k ní snadno lanovkou z Kamniške Bistrice. Ti, kteří dávají přednost výzvám, se k ní mohou vydat po jedné z dobře značených stezek.

Planina nabízí mnoho možností na procházky a túry po horských pastvinách se spoustou přírodních a etnologických kuriozit, které si jednoduše nemůžete nechat ujít. Můžete se tady vyfotit s krávami, které se zde celé léto volně pasou a ochutnat sýry nebo výrobky z jejich mléka od místních farmářů v tradičních salaších.

Sočská fronta

se odehrávala za první světové války na rakousko-italské frontě od června 1915 do září 1917.

Postupně se zde v tomto období odehrálo jedenáct, resp. dvanáct krvavých střetů. Italské jednotky se v těchto bitvách pokoušely prorazit rakousko-uherské pozice okolo řeky Soča na pomezí pohoří Kras, čímž by si Itálie uvolnila cestu k dalmátskému pobřeží a přístavu Terst. Rakousko-uherské 5. armádě se přes dílčí územní ztráty podařilo italskému tlaku v jedenácti bitvách odolat. Po zapojení německých posil na podzim roku 1917 se pak silám Ústředních mocností podařilo nepřítele zaskočit a prorazit italské linie v bitvě u Caporetta (

Ztráty obou zapojených stran se během střetnutí na Soči vyšplhaly na více než milion mužů. Bojů na sočské frontě se v rámci rakousko-uherské armády ve velkém množství zúčastnili také čeští vojáci.

Hornatá krajina nad řekou Soča tak byla svědkem největšího vojenského klání v horském prostředí v historii.

Zážitky, které vás čekají na tomto zájezdu

COP Travel Degustace slovinských vín

Ve rámci vybraných zájezdů do Slovinska vás pozveme do některého z vinařství na ochutnávku vynikajících lokálních vín, většinou s výkladem charismatického sommeliéra. 

Vyzkoušet si budete moci tyto aktivity

Ubytování budeme v komfortních a hezkých apartmánech nebo v hotelu typu Garni.

COP Travel Terme Snovik

Apartmánový komplex 4 **** nad termálními bazény umožňuje uvolněný a pohodlný pobyt v apartmánech a pokojích s uklidňujícím výhledem na zelené údolí a okolní hory. 

COP Travel Apartmány Vitranc Kranjska Gora

Vitranc Apartments se těší vynikající poloze v bezprostřední blízkosti sjezdovek ve městě Kranjska Gora, uprostřed malebných hor a klidné krajiny.

COP Travel Garni Hotel Bovec

Vítejte v Garni Hotel Bovec v malebném údolí smaragdové řeky Soča. Vítejte v útulném outdoorovém městečku Bovec v srdci Julských Alp.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje
 • Dopravu mikrobusem (nástupní místa: Praha, Brno) vč. přejezdů během programu
 • 4x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu 3-4* se snídaní. Jednolůžkový pokoj za příplatek.
 • Vstup do bazénu v Terme Snovik
 • Místní průvodce na Velike planině
 • Pojištění pro rafting (outdoorové sporty)
 • Nordic walking včetně instruktora a zapůjčení holí
 • Večerní grilování a ochutnávka vín v Bovci
 • Drobné občerstvení na Mangartské koče před odjezdem do ČR
Cena nezahrnuje
 • Stravu nad rámec ubytování
 • Lanovku na Velikou planinu
 • Zapůjčení kol v Kranjske Goře
 • Případné vstupy na zpoplatněná místa (Center Planica, Muzeum alpinismu Mojstrana, muzeum Kobarid atd.)
 • Rafting na Soče a piknik po raftingu
 • Cestovní pojištění

Náročnost cesty

Cestujeme pohodlnými mikrobusy VW Caravelle nebo Peugeot Traveller s klimatizací. Po cestě volíme dostatečný počet fyziologických přestávek. Kromě cesty z a do České republiky pak mohou být i delší přejezdy v rámci Slovinska. Vzhledem k rozloze Slovinska se ale jedná jen o desítky km. Nejezdíme nikdy přes noc. Celkem najezdíme cca 1600 km.

Míra komfortu

Ubytování

ve dvoulůžkových pokojích v apartmánech nebo 3* hotelech, lázních a případně v resortech se speciální nabídkou (glamping, farmy apod.) a je vždy se snídaní. Jednolůžkové pokoje za příplatek.

Strava

Snídaně (kontinentální) je zahrnuta v ceně, obědy a večeře si zajišťují účastníci individuálně ve vlastní režii. Vždy vám doporučíme osvědčené místo a poradíme s výběrem. Slovinská gastronomie je vyhlášená a právem je Slovinsko držitelem titulu Evropská gastronomická destinace roku 2021. V ceně je také jedna večeře formou grilování a ochutnávky slovinských vín.

Doprava

Cestujeme komfortními osmimístnými minivany VW Caravelle nebo Peugeot Traveller s klimatizací. V případě zájmu o vlastní dopravu prosíme o domluvu předem.

Program

Sportovněji zaměřené programy, kdy je vedle poznávání program zaměřený na sportovní vyžití (turistika, cykloturistika, nordic walking, lyžování, běh na lyžích, rafting atd.). Pokud je na programu náročnější sportovní výkon, nabízíme vždy také méně náročnou úroveň aktivity.

 • druhý den nás čeká pohodová turistika, pro cestu na Velikou planinu využijeme lanovky.
 • třetí den pojedeme na cyklo vyjížďku podél řeky, tedy nenáročný terén. Celkem se jedná o přibližně 30 km.
 • další den si užijeme na raftu sjezd nejatraktivnějšího úseku řeky Soča. Na každém raftu je zkušený průvodce s místní licencí průvodce na raftu a záchranáře. Druhá část dne bude věnována nordic walkingu. Starat se o vás bude zkušený instruktor pro tento sport, který vám vysvětlí techniku a správné použití holí. Celkově na nás čeká cca 7 km chůze v mírně náročném terénu.
 • poslední den se budeme pohybovat vysoko v horách, ale do nadmořské výšky téměř 2100 m vyjedeme autem. Tedy jedná se o nenáročnou vycházku.

Mapa

Trasa zájezdu na Mapy.cz

Průvodce

Michal Kůra
Michal Kůra
Expert na Slovinsko
COP Travel - průvodce Petr Hrdlička
Petr Hrdlička
Ředitel COP Travel
Přizpůsobíme program i termín na míru vaší skupině!

Všechny zájezdy z naší katalogové nabídky jsou jako stvořené i pro firemní akce či jiné kolektivy.
Program, termín i všechny služby rádi přizpůsobíme vašim preferencím.

Potřebujete poradit?
Rádi poradíme a pomůžeme s výběrem.
Mgr. Zuzana Pochylá
Mgr. Zuzana Pochylá