Kemp na Borkách

Kemp na břehu rybníka Dvořiště

Kemp Na Borkách se nachází v pěkné klidné krajině jihočeských rybníků 0,5km od obce Dolní Slověnice a asi 8 km od města Lomnice nad Lužnicí. Na okraji kempu se nachází rybník Dvořiště. Ubytování kemp nabízí v chatkách a buňkách, mobilhomech a vlastních stanech.

 

Vybavení

Pláž na břehu rybníka Dvořiště - čtvrtého největšího rybníka v Čechách, parkoviště, elektrická přípojka, sprchy s teplou a studenou vodou, prodejna potravin, TV v kiosku, dvě antuková hřiště, dětské hřiště, posezení na kryté terase, ohniště volně na ploše.

Stravování

Pro rychlé občerstvení je možnost využít posezení na prosklené terase s krbem s přípravou teplých jídel a širokou nabídkou studených a teplých nápojů v kiosku. Toto stravovací zařízení provozuje provozovatel po celou dobu otevření kempu. Hospůdka na Kopečku se nachází cca 1 km od kempu, kde je možnost teplé kuchyně od 11 - 20 hodin. Vlastní příprava jídel je možná též na vařičích v chatkách.

Pro objednané skupiny školních je stravování zajištěno formou plné penze přímo v areálu kempu nebo při programu v Outdoorovém areálu Slověnický mlýn (dovoz z Hospůdky na Kopečku.

O Hospůdka na Kopečku

O hospůdku ve Slověnicích se rodina Šímova stará více než 15 let. Vaří pro Vás tradiční českou kuchyni a krajové speciality. Na čepu zde najdete Plzeň 12 %, Gambrinus 10 %, Rychtář 11 %.
Hospůdka na Kopečku má běžnou kapacitu 85 míst. V létě je otevřena terasa pro 50 hostů. Pro rodinné či firemní akce je přichystaný sál o kapacitě až 100 lidí, včetně zajištění občerstvení.

Pravidelně pořádají sezonní kulinářské akce - např. Svatomartinská husa, zabijačkové či zvěřinové hody. Při výlovech místních rybníků svým zákazníkům připravují pochoutky z ryb.
Zajištění rautu pro akce mimo restauraci - po telefonické domluvě.