Corinthia Baška Sunny Hotel by Valamar ***

Rozsáhlý, moderní hotelový komplex skládající se ze tří částí je situován jen 5 minut chůze od centra malebného městečka Baška. Nákupní možnost a zábavu mají hosté v bezprostřední blízkosti ubytování (obchody, restaurace, bary, půjčovny automobilů a motocyklů, vodní sporty na pláži, turistické atrakce). Letovisko Baška je obklopeno vinohrady a olivovými háji a právem patří k nejoblíbenějším místům na ostrově Krk.

 

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek (2+0, 2+1, 2+2) jsou vybaveny vlastním příslušenstvím (koupelna, vysoušeč vlasů, WC), klimatizací, TV se satelitem (včetně některých českých programů), telefonem, trezorem a balkonem s posezením. Za poplatek je možná chladnička (3 EUR/den).

Stravování

Polopenze formou pestrého a bohatého bufetu včetně neomezené konzumace nápojů (bílé a červené víno, pivo, nealkoholické nápoje) k večeři, možnost dokoupení plné penze včetně nápojů.

Další služby hotelu, zábava a vyžití v okolí

V hotelu je k dipsozici fitness, krytý a venkovní bazén s občerstvením, animační programy (v hlavní letní sezoně v blízkém kempu), hudba a taneční večery v atriu. Za poplatek lze využít hotelovou saunu, masáže, bowling nebo minigolf.
V Bašce a okolí najdete značené turistické stezky, které jsou úzce spjaty s Klubem českých turistů (KČT) - pro KČT vytvořil Václav Tupý síť značených cest v okolí Bašky. Značení je totožné s česko slovenským, které známe z našeho prostředí. Turistickou mapu lze získat v hotelích a na info centru přímo v Bašce.

Na pláž je to z hotelu cca 100 m. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi, zejména z důvodu pozvolného klesání, průzračné vody, a také jemných kamínků, se kterými si jde přece tak hezky hrát! Můžete si zapůjčit různá plavidla, šlapadla, nechat se táhnout za motorovým člunem, jet na lodní výlet, na každém kroku ochutnáte novou zmrzlinu nebo jiný letní drink.

Přímo ve městě Baška můžete navštívit mořské akvárium. Na rozloze cca 200 m2 můžete vidět různé druhy mořských ryb, hub, korýšů a plžů.
Nejnavštěvovanější atrakcí návštěvníky ostrova Krk je krasová jeskyně Biserujka poblíž vesnice Rudine (14 km z Bašky). V jeskyni byly vybudovány stezky, můžete zde obdivovat nádherné stalaktity a stalagmity.