Vinařství Hlebec

Šlechetnost, tradice a úcta k vinné révě je rodinným dědictvím předávaným z jedné generace na druhou.

Vinařství Hlebec se nachází v Podráví - Štajersku, v Kogu, na okraji krásných kopců Ljutomer - Ormož. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku, nebo potulování se po vinných stezkách a návštěvu okolních vinných sklepů. Nachází se zde i známá vinařská vesnice Jerusalem - Ormož.

 

Milan & Milan Hlebcovi

Mužská část rodiny Hlebců se stará o 35 000 ha vinic a předává z generace na generaci znalosti a lásku k zemi a vínu. Všichni, kteří milujete tento vzácný nápoj, jistě rádi zůstanete v našem perfektně zásobeném vinném sklípku. Milanové (otec i syn) jsou someliéři a rádi vás zavedou do světa svých nejkvalitnějších vín.

Vinná produkce

Těžký jílovitý terén rodí lahodné hrozny - vinice Hlebec produkuje ušlechtilá vína odrůd Chardonnay, Sauvignon, Rhein-Welschriesling, Muskat Otonel, Yellow Muscat, Zweigelt a tradiční Šipon (Furmint). Letos ve vinařství představili své první šumivé víno vyrobené z muškátu Otonel. Celkově ročně vyprodukují 40 až 50 000 litrů vína. Zdejší víno se vyrábí s pomocí moderních postupů a zraje v dubových nebo barrique sudech či v archivních lahvích.

Vinařství kromě vína vyrábí pod značkou Hlebec také vynikající koňak, který při vaší návštěvě určitě ochutnáte. A máte se na co těšit!

Gastronomie

K výtečnému vínu se také hodí skvělé jídlo. Hospodyňka Verica vám naservíruje místní speciality, jako je tuňák, domácí mleté maso, houbová polévka, pečená kachna a pohanka Prlekija, zelí, dýňové a jablečné koláče. Můžete rovněž ochutnat domácí uzeniny. Veškeré jídlo je lokálního původu.

Všechny vůně, všechny barvy a všechny příchutě z nejslunnější domácí země se spojují v originální recepty, které po generace potěší chutě těch nejnáročnějších pojídačů.