Slovinsko

Jediná země na světě, která má ve svém anglickém názvu slovo láska – sLOVEnia.

Slovinsko je pro nás srdeční záležitostí už třetí desítku let. Přesto nás vždy dokáže něčím překvapit. Naše znalosti jsou založeny na osobních zkušenostech a podloženy mnoha cestami po této krásné zemi.

Jako stvořené pro aktivní dovolenou

Díky své vynikající poloze je Slovinsko ideální destinací pro dovolenou v té nejpestřejší podobě. Je snadno dostupné z České republiky i Slovenska pozemní dopravou. Na území o velikosti Moravy nabízí snad všechno, co cestovatelé a turisté chtějí objevovat při svých cestách – nádhernou a nedotčenou přírodu, kterou si Slovinci právem chrání, ostré alpské vrcholy i zalesněná pohoří, divoké a průzračné řeky, nádherná jezera. 

Objevujte tajemný Kras a vychutnejte si mořský vzduch na pobřeží Středozemního moře. Poznejte historická města a moderní lázeňská centra. Nesmíme zapomenout ani na vynikající slovinská vína a pestrou gastronomii, která se může chlubit jednoduchostí lokálních horských jídel, ale také precizním jídelním lístkem několika restaurací oceněných Michelinskou hvězdou. Rozmazlujte se a odpočívejte v lázních a na mořských plážích, ale také sportujte a užívejte si aktivní způsob cestování. To je pestrost, která musí zcela jistě zlákat každého. 

Naše cesty do Slovinska

Na našich cestách se vám bude vždy věnovat někdo, kdo se do Slovinska vášnivě zamiloval a bude vám chtít předat co nejvíc té lásky také. Ostatně ne nadarmo je Slovinsko jedinou zemí na světě, která má ve svém anglickém názvu slovo láska – sLOVEnia.

Důležitá věc je, že naše cesty organizujeme v malých kolektivech do maximálně 20 osob. Jezdíme pohodlnými minibusy bez nutností zdlouhavých zastávek, takže jsou naše přesuny mnohem rychlejší a operativnější. Nikdy necestujeme přes noc a snažíme se vybírat atraktivní, pohodlné a mnohdy i unikátní varianty ubytování. Průvodci jsou stále s vámi a plní vaše přání. Snažíme se nabízet plný a maximální servis na úrovni. Věříme, že si to Slovinsko zaslouží a že si takový přístup zasloužíte především vy. 

Naše cesty směřují do různých částí Slovinska a zájezdy jsou někdy i tematicky zaměřené. Nejvíce doma jsme v horách a v přírodě, ale rádi si užíváme i tajemná zákoutí historických měst, odpočíváme v lázních nebo u moře a velmi populární je také slovinský Kras. Gastronomie a slovinská vína jsou něco naprosto unikátního a věnujeme jim samostatné gastronomické a vinařské programy

Snažíme se s vámi ale poznávat i slovinskou kulturu, umění, historii a samozřejmě s vámi také chceme žít aktivně, protože to je to, co Slovinsko nabízí především – turistika, cykloturistika, rafting, canyoning, nordic walking, lyžování, běh na lyžích a mnoho dalších aktivit…

Klub přátel Slovinska

Pokud se vám stane, že se do Slovinska zamilujete také, máme tady pro vás Klub přátel Slovinska (FB skupina), který nabízí klubovou činnost, akce, výjezdy, přednášky, degustace, slevy pro nákup vín a slovinských delikates a mnoho dalších atraktivních výhod.

Inspirujte se nabídkou fantastických zájezdů