Chorvatsko

Malá země pro velkou dovolenou!

Chorvatsko je pro nás dostupné jak vzdáleností, tak mentalitou milých lidí, najdeme v něm překrásné lokality – horské i přímořské. V našem podání zaujme například aktivní pobyt na ostrově Krk. Co se faktů týče, Chorvatsko (správně plným názvem Chorvatská republika) se geograficky nachází na pomezí střední a jižní Evropy. Jde o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie. Jeho sousedy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora.

Chorvatsko je oblíbeným cílem zejména českých turistů, a to nejenom díky příznivým cenám služeb, relativně přijatelné vzdálenosti, neexistencí jazykových bariér apod. Není divu, že v Chorvatsku žije poměrně početná česká komunita. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar.

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb. Tuto živoucí metropoli najdete ve vnitrozemí na severozápadě Chorvatska. Dalším velkým chorvatským městem je Dubrovnik, který je již několik let zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, a je jedním z nejvíce navštěvovaných měst v celé oblasti. Celé Jadranské pobřeží s jeho četnými ostrovy je velmi lákavé - zkuste navštívit třeba města Rijeka, Split, Zadar, Makarska ale i další. Ve vnitrozemí pak najdete oblíbený cíl zejména pro zahraniční turisty - Plitvická jezera, nádhernou soustavu jezer, zasazených ve vápencové krajině.

Oblast je velmi oblíbena nejen mezi českými, ale také mezi německými turisty a obyvatelé Chorvatské republiky žijí zejména z turistického ruchu. Pokud se rozmýšlíte, kam směřovat svoji dovolenou, vydejte se třeba do letoviska Poreč, Split, Makarska nebo například Dubrovník. Cílem turistů jsou rovněž ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, Krk nebo Rab. Je tady stále co objevovat i obdivovat.

Proč volíme pro naše akce Chorvatsko?

Vše podstatné již bylo zmíněno výše - Chorvatsko je pro nás dostupné vzdáleností i mentalitou milých lidí, najdeme zde překrásné lokality u moře i v horách. Často v atraktivní kombinaci, jak dokazuje například náš aktivní pobyt na ostrově Krk. V Chorvatsku je navíc poměrně bezpečno, domluvíme se v podstatě téměř s každým, ceny jsou pro české turisty přijatelné a dostupné. Navíc po cestě do Chorvatska projíždíme našim milovaným Slovinskem, které většinou pouze nemineme, ale zakomponujeme alespoň okrajově do programu.

Chorvatsko je malá země, ale přesto je dost velká pro naši dovolenou!